Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez hogy működik? Elvileg...

Ez hogy működik? Elvileg kimutatja, melyik agyféltekedet használod, de nem értem, hogyan.

Figyelt kérdés

[link]

Szóval ha úgy látod, hogy jobbra forog (vagyis az óra mutatójával megegyező irányba), akkor a jobb agyféltekedet használod inkább, ha a másik irányba, akkor a balt. De hogy lehet ez,? És hogy lehet, hogy mind2 fele láthatjuk, hogy forog??


2010. jún. 21. 11:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem pont fordítva van. Ha jobbra látod forogni, akkor a bal agyféltekéd domináns, ha balra, akkor a jobb.

Mert ezt írja: "Legtöbben jobbra látjuk forogni a táncost". Márpedig a legtöbb embernek a bal a domináns.

Én is jobbra látom forogni alaphelyzetben, és biztos vagyok benne, hogy a bal a domináns agyféltekém :)

2010. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
nekem balra forog
2010. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
nektek forog?
2010. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb fél percenként váltakozik :D
2010. jún. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
am másodpercenként meg tudom változtatni:D nekem az a technikám h ha az árnyékát nézem mindig átvált óramutatóval ellentétesen, utána felnézek a szövegben a "jobb" után a "bal" szóra és még látom is hogy megfordul:D JÓ MI? XD
2010. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ha meg akarod fordítani akkor vagy a lába árnyékát nézd, vagy csak a kép felét...csak a forgó lábat nézzed amikor a bal felén van.
2010. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat:D

én is megszenvedtem, mire megtanultam "átváltani", eleinte fojtom balra pörgött:D amúgy tényleg csak úgy tudom átváltani ha a lábát nézem, érdekes:D

2010. jún. 21. 20:30
 18/20 A kérdező kommentje:
17:40 wáoh te már tudsz vmit xD:DD
2010. jún. 21. 20:31
 19/20 anonim ***** válasza:

én egy csomó ideig csak jobbra láttam forogni, illetve a családban MINDENKI jobbra látta, aztán elkezdtem olvasni a lenti szöveget, és mire felnéztem megfordult XD A család többi tagjának majd fél órába tellett megfordítani XD

Amúgy ez lehet azért van, mert mikor olvastam a szövegértő másodlagos központot használtam, ami ez alapján a bal agyféltekémben van?

2010. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
15:52 nem hiszem, mert én meg pont fordítva jártam, ahogy te:D eleinte balra pörgött, néztem vagy 10 percig de nem váltott át:D aztán lementem elolvasni a szöveget, mire felmentem jobbra pörgött xD:D vagy nekünk pont ellentétesen működik az agyunk XD
2010. jún. 22. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!