Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A számítógépes játékokat...

A számítógépes játékokat hogyan lehet használni a pedagógiában?

Figyelt kérdés
Vizsga kérdés, de nem találtam róla semmi értelmeset. Megköszönném annak, aki röviden leírja.:)

2018. aug. 30. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát van a minecraft-nak oktatási verziója (nézz róla videót, ha érdekel, így elsőre azt mondanám, hogy a programozás logikájának megismertetéséhez, illetve kreatív dolgokhoz, vagy valaminek a szemléltetésére használható, pl. történelemhez, művészettörténethez megcsinálni épületeket, vagy egy középkori falut, földrajhoz elmagyarázni bizonyos folyamatokat, talajrétegeket, stb.), aztán egyes stratégiai játékok használhatóak mondjuk történelemhez (főleg ha maga a játék is tartalmaz információkat, érdekességeket), aztán lehetnek oktatójátékok amik érdekesebbé teszik a tanulást pl. kvíz vagy feladvényok, matek feladatok implementálásával + ott van még a gameifikáció bár az elsősorban mobil platformhoz kötődik szerintem (amikor valami szerepjátékot hozz be a képbe, ahol mondjuk tapasztalati pontok járnak azért ha megtanul valamit a diák vagy jól teljesít az órán vagy egy-egy teszten, a karaktere fejlődik és lehetnek mondjuk képességei amit így megszerezhet (pl. kimehet egy 5-10 percre az óráról, vagy kevesebb házi, meg mit tudom én, érted a lényeget. Mondjuk ha én tanár lennék és ilyet csinálnék beraknék egy kis kompetitív/kooperatív részt is, ahol mondjuk adott pontért kiküldhetik felelni a társaikat, ha tudják, hogy nem készült vagy hogy épp igen és szüksége lenne a jó jegyre a javításhoz.) Így most ennyi jutott eszembe, de tényleg csak kreativitás és energiabefektetés kérdése.
2018. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Programozási feladatnak nagyon jó, mert olyat fog alkotni a diák, amit örömmel használ és büszke rá.
2018. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én pl. az angoltudásom nagy részét a játékoknak köszönhetem.


Persze ehhez olyan játék kell, aminek van története. Attól, hogy a CS-ben ledarálja a terroristákat, nem fog fejlődni sokat a nyelvtudása. :)

2018. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
CS-ben az orosz nyelvtudás fejlődik :D
2018. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Távol kell tartani a gyereket ezektől a szemetektől. Még érett emberek sem tudják kontrolálni őket [link]
2018. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Távol kell tartani a gyereket ezektől a szemetektől. Még érett emberek sem tudják kontrolálni őket."


Ez nem kontroll kérdése volt, nem arról van szó, hogy nem tudta abbahagyni, hanem hogy eldöntötte, hogy csinál egy 24 órás közvetítést jótékonysági céllal, amibe amúgy egy egészséges ember nem hal bele, rengetegen csináltak már ilyet, sőt hosszabbat.

2018. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azok is mind idióták
2018. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, az angol fejlődihet.


Én kiskoromban (kb 7-12 éves koromig néha) játszottam egy Home Design nevű programmal.

Ez egy '96-os tervezőprogram, építészeknek.


Sok épületet készítettem rajta, és mivel magyar nyelv nem volt, az angol szavakat kellett megértenem :D


A Minecraft nagy kedvencem volt (meguntam), de az angol nyelvtudás minimális fejlesztésén kívül nem tudom, hogy mire taníthatna.

Esetleg jót tehet a kreativitásnak...


Remélem, hogy pl az erdei iskolát nem MC-vel akarják kiváltani...

2018. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!