Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy 10-es listán értékelnétek...

Egy 10-es listán értékelnétek a következő embereket a következő szempontok szerint?

Figyelt kérdés

1:Michelangelo Buonarroti

2:Nikola Tesla

3:Ludwig van Beethoven

4:Vincent van Gogh

5:Bonaparte Napoleon

6:Isaac Newton

7:Leonardo Da Vinci

8:Johann Wolfgang von Goethe

9:Wolfgang Amadeus Mozart



A: Általános zsenialitása

B: Az adott tudomány/ művészet/hadászat világára való hatása, jelentősége.

C:Ismertsége manapság



Előre is köszönöm, egy feladathoz kell és egyébként engem is érdekel.



2018. szept. 17. 18:13
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Az elsőszempont értelmetlen, értelmezhetetlen. A C-t 6,7,9 szerintem kimaxolja, azaz 10-es. A 3,5 9-es, 1 8-as, 4,8 7-es, 2 max 5-6.

A B nehezebb dió, de legalább az A-val ellentétben van értelme. 10-est csak Newton kap, rá épül kb minden. Beethoven megnyitotta az utat a bécsi klasszikából a romantikába, így 8-9, Mozart viszont a klasszika mestere volt, amely stílus elmahvadt nem olyan sokkal a halála után - de persze azért bőven volt és van hatása a komolyzenére, így egy 6-7 körült megérdemel. Tesla szerintam max 4-5 ebből a szempontból, a festészethez/hadászathoz meg nem értek. Goethe jó kérdés, 7-8.

2018. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!