Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az intelligens fajok mindenkép...

Az intelligens fajok mindenképpen pusztítják a környezetüket amiben élnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha más bolygókon kialakul az emberhez hasonló intelligens faj, akkor az mindenképpen csak úgy tud élni, hogy a környezetét pusztítja, szennyezi.


És mindenképpen túlnépesedik e mint az emberiség? Mert ugye nincs ami kordában tartaná a populáció számát, csak a táplálékhiány, de a Földön ugye ez nem baj, az olyan helyeken szaporodnak a leggyorsabban ahol amúgy is éhezés van.


Szerintem az igazi intelligencia abban lenne, hogy tökéletesen harmóniában élne az intelligens faj a környezetével, és a hosszútávú életre rendezkedik be, hiszen felismeri, hogy egy nagy egész része, egy ökoszisztémáé amiben él.


A pénz és a versengés szerintem mindenképpen olyan világot teremt, mint az emberek lakta föld. De az evolúciónak a versengés a része, így elvileg az evolúcióból kiemelkedett fajok az emberhez hasonlóan szépen leamortizálják a világot amiben élnek.


2010. jún. 23. 22:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

* a magyarázatomban az első mondat végén az kétdőjel akart lenni.


"mindenképpen csak úgy tud élni, hogy a környezetét pusztítja, szennyezi??????????????"

2010. jún. 23. 22:20
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

"A pénz és a versengés szerintem mindenképpen olyan világot teremt, mint az emberek lakta föld."


Ez szerintem is igaz.


"De az evolúciónak a versengés a része, így elvileg az evolúcióból kiemelkedett fajok az emberhez hasonlóan szépen leamortizálják a világot amiben élnek."


Erre viszont ne vegyél mérget. Még nem találkoztunk más intelligens fajjal, így nem is tudhatjuk, hogy ami ránk igaz, az általánosan igaz-e, vagy sem.


Az biztos, hogy a más fajok is profit orientáltak és náluk is a pénz a legfőbb értékmérő, akkor náluk is hasonló a helyzet.


Túlnépesedés valószínűleg akkor is lennének, ha csak nincs szigorú születésszabályozás.


Egyébként meg számunkra is rendelkezésre állnak olyan technológiák, amivel jelentősen lenyomhatjuk a környezetkárosító anyagok kibocsájtását, de ugye az kevésbé "gazdaságos".

2010. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mostanában ritka, hogy értelmes ember válaszol a kérdéseimre :-)


A túlnépesedés egy érdekes kérdés, hiszen Kínában elérték, hogy minimálisan növekedjen a népesség, igaz ott kommunizmus van. A földön sokszor a vallásuk miatt van sok gyerekük az embereknek. (vagy más okok miatt> cigányság egy -nagy-része)


Szerintem egy merőben más mentalitás és gondolkodásmód eredményez csak más jellegű civilizációt mint az ember.

2010. jún. 23. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

"ha más bolygókon kialakul az emberhez hasonló intelligens faj, akkor az mindenképpen csak úgy tud élni, hogy a környezetét pusztítja, szennyezi."


Az az állítás, hogy az ember "pusztítja, szennyezi" a környezetét, egy eléggé szubjektív, mondhatni ideologikus állítás. Az ember átalakítja a környezetét, mert pl. szántóföldeket, legelőket, energiaerdőket alakít ki, emellett házakat, gyárakat, utakat, vasutakat, távvezetékeket épít. Ez az ember nézőpontjából építés. A vadállatok vagy a gyomok szempontjából természetesen pusztítás.


Különben abból, hogy egy faj intelligens, fogalmilag nem következik, hogy átalakítja a környezetét. De azért fölöttébb valószínű, hogy egy idő után ezt megteszi.


Pl. tfh. van egy bolygó, ahol soha sincs túl hideg vagy meleg, nincsenek veszélyes állatok, és gyümölcsszedésből tökéletesen meg lehet élni egész nap. Az ott élő értelmes lények pl. nem biztos, hogy gyártanak szerszámokat vagy építenek bármit, mert lehet, hogy nincs rá szükségük.


"Szerintem az igazi intelligencia abban lenne, hogy tökéletesen harmóniában élne az intelligens faj a környezetével"


Ez nem intelligencia kérdése. Ugyanolyan intelligens ember élhet többféle értékrend szerint. Amit te javasolsz, az egy "mélyökologista" értékrend. Ez egy magánvélemény. Mások meg más értékrendet fogadnak el. Amitől nem intelligensebbek és nem is kevésbé intelligensek.


"az evolúcióból kiemelkedett fajok az emberhez hasonlóan szépen leamortizálják a világot amiben élnek."


1. Az evolúcióból nem lehet "kiemelkedni", az evolúció egy folyamatnak a neve, aminek a szereplői a fajok.


2. Az, hogy az ember amortizálja-e a világot, nézőpont kérdése, nem objektív tudományos állítás.

2010. jún. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Az az állítás, hogy az ember "pusztítja, szennyezi" a környezetét, egy eléggé szubjektív"


Én nem nevezném szubjektívnak több száz faj (nem a gyomokra gondolok) kiirtását. A több ezer tonna vegyszert amit a tengerekbe engedünk vegyszer, az is biztos szubjektívan mérgezi az élővilágot.



"Ez nem intelligencia kérdése. Ugyanolyan intelligens ember élhet többféle értékrend szerint. Amit te javasolsz, az egy "mélyökologista" értékrend"


Igazad van. Csak ha egy civilizáció elpusztítja önmagát az hosszú távon nem előnyös.



"1. Az evolúcióból nem lehet "kiemelkedni", az evolúció egy folyamatnak a neve, aminek a szereplői a fajok."


Ezen gondolkozz el. Először is az embernél nincs természetes kiválasztódás így egyre hajlamosabbak leszünk betegségekre (ez jó a gyógyszeriparnak), másodszor úgy értettem a kiemelkedést, hogy az ezközhasználatnak köszönhetően nem csak a tápláléklánc csúcsára kerül ez ember, hanem pl szántóföldeket létrehozva a táplálékát is hatékonyan állítja elő a táplálékát a természettől függetlenül.



"2. Az, hogy az ember amortizálja-e a világot, nézőpont kérdése, nem objektív tudományos állítás."



"2. Az, hogy az ember amortizálja-e a világot, nézőpont kérdése, nem objektív tudományos állítás."


Mint leírtam nekem nem tűnik objektívnak, hogy kiírt az ember egy csomó fajt:

[link]

(Az alábbi fajok az elmúlt 3 évszázadban haltak ki, nagyrészt az emberi tevékenység következtében. A kihalt alfajokat itt nem soroljuk. A lista teljesség igénye nélkül készült.)


Igen, most jön az a válsz, hogy ezeknek az állatoknak a szempontjából. Ok. De mondjuk 200 év múlva mi lenne a válaszod? Csak a növényfajok 95 % ának és az állatfajok 96% ának amortizálás az emberi tevékenység :D Tényleg nézőpont kérdése. Ülj le, egyes.

2010. jún. 24. 08:13
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Te kérdező, az utolsó válaszoló adott neked egy korrekt, intelligens választ, rámutatva a te tévedéseidre, erre elkezdesz itt "ülj le egyes"-ezni. Ritka nagy tuskó vagy.


És ráadásul igaza is van. Az általad is emlegetett evolúció szerint (ami nem egy önálló folyamat, nincs neki személyisége, nem akar valamit, hanem a létező, végbemenő dolgokra aggattunk cimkét) a fajok kipusztulnak. Emberrel vagy ember nélkül. Naponta kihal 20-30 faj. Senkinek nem tűnik fel, és nem is miattunk halnak ki. Tehát a pusztítás TÉNYLEG szubjektív. Lerombolunk valamit, hogy valami mást építsünk helyette. Beleöntünk egy rakás olajat a vízbe, hogy olajos Mexikói öblünk legyen. Ezt akartuk? Nem, tehát ez a mi szempontunkból is rombolás, viszon ha messzebbről nézed, ez is csak átalakulás. Amikor kitör egy vulkán, akkor maga a Föld pusztítja a saját élővilágát. A Földet mégsem szídja senki úgy, mint magunkat.


Abban szerintem igazad van, hogy a kiemelkedő faj szükségképpen a legagresszívabban terjeszkedő kell legyen, tehát hasonló dolgokat fog művelni. Elvileg. Aztán nem láttuk még Gaia-t. Az élőlény definíciójának korlátos volta miatt eleve nehéz általánosságban beszélni az élőlényekről.

2010. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tuskó vagyok, de nem nagyobb mint Te :-)


Átalakulás :-) Ja, végül is a föld nyugodtan átalakulhat felőlem egy radioaktív pöcegödörré.


Igen, naponta 30 faj eltűnik, de az Általad és általam említett evolúció szerint több keletkezik mint amennyi kihal, hiszen a biodiverzitás folyton nő ideális esetben, nézd meg az élőlények evolúcióját.

Ezzel szemben most az ökológiai fülkék, élőhelyek elpusztításával csökken a biodiverzitás. Na összességében ez a pusztítás. Átalakulás elismerem, de nem mindegy, hogy + vagy - irányba megy. Az ember szempontjából majd az lesz a negatív ha szépen az alsóbb termelő rendszerektől borul a dominó.


Bocs, hogy ülj le egyeseztem, de fáradtan szoktam hülyeségeket irkálni márpedig 9 előtt és 23 óra után fáradt vagyok :D


Na de nyugodtan rávilágíthatsz a tévedéseimre :D

2010. jún. 24. 09:59
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

ma 08:13


Bocs, de ez hiszti volt, nem érvelés.

2010. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mivel most hihetetlenül jól érveltél amellett, hogy ez hiszti volt, meghajlok ön előtt uram :D



Marha

2010. jún. 24. 15:18
 10/14 A kérdező kommentje:

"ma 08:13


Bocs, de ez hiszti volt, nem érvelés."



Nem győzöm olvasni, hogy az érvelő szöveg sajátosságait tanulmányozzam ezen a szép mondaton. ÓÓÓ taníts kérlek :D

2010. jún. 24. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!