Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mikor hal ki...

Mit gondoltok, mikor hal ki az emberiség, avagy mikor fog meghalni az utolsó ember, vagy emberektől eredeztethető faj?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit ne írjon hülyeséget, csak egy tippet (esetleg rövid indoklást)! Lehet az is hogy soha, vagy pedig egy időtartamot írjatok évben, évszázadban, évezredben, vagy nagyobb időegységekben.
2010. jún. 25. 16:05
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
60%

az biztos, hogy 1000 év múlva már nem leszünk itt.

környezetszennyezés, elhasználjuk a bolygó erőforrásait... a környezet mindig megbosszulja önmagát.

2010. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
29%
2012-ben jön a világ végeeee!:D:D
2010. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

16:08 Megbosszulja? A környezet nem élőlény, nem gondolkodik, nem érez dühöt.


Szerintem soha, hacsak nem jön valami nagyon hirtelen, váratlan dolog, vagy nem nyom el minket külső faj. Ha ez lehetséges, szépen elterjedünk a galaxisban, aztán csók.

2010. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Remélem azután 1 nappal fog megpusztulni az egész emberiség, miután én meghaltam. Amit művelnek minden gondolkodás nélkül a környezettel, annak egyetlen zsoldja lehet, ha beledöglik mindenki. Erre már nincs más bocsánat.
2010. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha ezt folytatjuk, előbb-utóbb az lesz, hogy nincs miből tovább folytatni ezt az életet, és mind itt halunk.

Az egyik válaszoló meg szó szerint vesz egy átvitt értelemben használt szót. Ha azt mondják, villanykörte, te abba is belekötsz, hogy az nem körte, mert a körte egy gyümölcs?

2010. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

Abban biztos vagyok, hogy az emberiség nem tudja elpusztítani a Földet, sem az életet. Azon már el lehet vitatkozgatni, hogy képes-e kipusztítani saját magát. Szerintem még azt sem. Okozhatunk olyan klímaváltozást, ami után kb. 1 milliárd ember marad csak a Földön (azért ehhez is már NAGYON drasztikus változás kell), de az az 1 milliárd már okosabb lesz...

Előbb-utóbb pedig meglesznek a technológiák, hogy más bolygókra is települhessünk, onnan pedig nincs megállás :)


Ha közben ki nem irt minket egy váratlan csillagászati esemény, természetesen.

2010. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom. Előbb utóbb úgy is kihal, mert örökké semmi sem létezik, de szerintem ez a távoli jövő. Ha csak ne következik be egy "váratlan csillagászati esemény", ahogy előttem mondta valaki. Ha eljutunk arra a szintre, hogy kivitelezhető legyen a csillagközi utazás (ugye a bolygóközi már lehetséges), onnantól kezdve nagyon nehéz lesz kipusztulnia az emberiségnek, mert nem csak egyetlen bolygón lesz jelen.
2010. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem pusztul ki, mindig vannak túlélők.

A bolygó megoldja majd vulkánkitörésekkel stb., hogy a létszámunk lecsökkenjen.

Aztán a megmaradt kevesek kezdik elölről, visszazuhannak egy primitívebb szintre.

(A politikusok és a menedzserek lesznek átmenetileg a táplálékforrás.-csak egy gyenge vicc volt. )

2010. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem fog rohamosabban változni a klíma,akkor az ember is fog alkalmazkodni a változásokhoz. Igaz nem mindenki fogja ezt átvészelni de az biztos,hogy lesznek csak lehet Ők már nem így fognak kinézni.
2010. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

500 éven belül. Előre bocsánat a hosszabb indoklásért.


Az ember 100 000 éve van itt. 99 800 évig volt természetes kiválasztódás. kb 200 éve nincs, a genetikai betegséggel rendelkező embereknek is lehet gyerekük, lényegében az emberiség természetes ellenállása a betegségekkel szemben csökken. A védőoltásokkal meg a vírustörzseket erősítjük, a vírusok ellenállóbbak lesznek. Ugye itt van a túlnépesedés és az éghajlatváltozás. Az éghajlatváltozás miatt a trópusi vírusok egyre jobban elterjednek északabbra is. A túlnépesedés és az éhezés miatt mégy 99,9% hogy lesznek háborúk. A nagyobb háborúk után járványok is pusztítanak (pl spanyolnátha). Ha az emberiség megtizedeli magát egy háborúban és meginog a civilizáció alapja (védőoltások, mezőgazdasági ermelés stb) akkor a túlélők nem lesznek képesek ujraépíteni a romokat. És ősember módjára élhetnek, de nem sokáig, mivel a vírusok ellen kevésbé lennének ellenállóak, így a túlélők száma is gyorsan csökkenne.


A bolygóutazás csak a naprendszerben valósítható meg, esetleg a legközelebbi csillagokhoz. De hogyan tudnánk lakhatóvá tenni más bolygót, mikor az eleve lakható bolygónkat egyre inkább lakhatatlanná tesszük?

2010. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!