Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen fűtőanyaggal lehetne...

Milyen fűtőanyaggal lehetne agyagot 900 °C hőmérsékletre hevíteni?

Figyelt kérdés

Mázolt agyagedények kiégetéséről lenne szó, ehhez 900 °C kellene. Sajnos nem áll módomban elektromos égetőt beszerezni, ezért keresek itt választ. Égető kályhát tudnék építeni, tehát csak a fűtőanyag kérdéses. Én fára gondoltam, de lehet, hogy nem elég és inkább szénnel kéne?

Szerintem elég a fa is, de itt sokkal okosabb emberek vannak nálam akik használhatóbb válaszokat tudnak adni.

Előre is köszönöm!


2018. nov. 11. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A fa és a szén füstöl szóval szerintem a gáz sokkal jobb.

Egy kisebb méretű propán bután palackot javaslok.

A házi építésre egy csomó infó van a neten , főleg fémek megolvasztására használják.

Ha félsz a gáztól akkor a szén is szóba jöhet.

Itt egy link: [link]

2018. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt egy gázos:(angol)

[link]

2018. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Egy kisebb elkerített területen lenne benn az edény amit egy vékony fal elválaszt teljesen az égési tértől, így szeretném elkerülni a kormolódást. De tudtommal a korom le is törölhető, szóval annyira nem gázos.
2018. nov. 11. 10:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát valójában az egyéb fizikai hatások nem sokat számítanak, leszámítva a kén-kibocsájtást de az a mostani szenekben már amúgy is alacsony a szabályozások miatt. A kérdés magára a fűtőértékre vonatkozik, hogy mi lehet elegendő a fűtéshez.
2018. nov. 11. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Mekkora kemencét akarsz? Az ipari kemencéknél a méret a lényeg.

Minél nagyobb, annál gazdaságosabban működik, annál magasabb hőmérséklet érhető el vele. ( A tömeg, és a felület aránya miatt.)

Szénnel, fával egy nagyjából kályha méretű kemencével kb. 800 esetleg 850 °C érhető el természetes huzattal. Fúvott-levegővel ez némileg fokozható.

Nagyjából fél köbméter belső térnél kezd alkalmassá válni cserép égetésre. ( Becslésem szerint.)

Kisebb kemencénél is meg lehet oldani, de akkor szükség lesz levegő befúvóra, esetleg rekuperátorra, vagy regenerátorra. Az égés-levegő előmelegítése csodákat művel, de magas kéményt igényel.

- -

Még valami. A fűtés, és légtechnikában használatos fém rekuperátorok erre a célra alkalmatlanok.

[link]

Neked kerámia, vagy hőálló acél rekuperátor kellene.

2018. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tipp:

[link]

2018. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!