Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják olyan sokan...

Miért mondják olyan sokan hogy a föld gömb alakú, mikor a térképen is látszik hogy lapos ovális földdarab a föld?

Figyelt kérdés

Ahány térképen megnéztem, mindegyik lapos volt. A föld gömbök is csalások. Csak egy lapos térkép van gömbre ragsztva.


Ez olyan csalás. :c



2018. nov. 11. 19:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%

Lapos persze, mint a lapos elem. :)

Egyébként minden lapos. Nézd meg a fényképeket. A képeknek nincs oldala (max a papírnak vagy a képernyőnek de az is csak illúzió).

2018. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
A Milka-tehén meg lila(nem csak Újpesten)!
2018. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Én a geoidra tippelnék
2018. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
19%
hü lyék vagytok mint, a Föld egy gigantikus pénisz egyik golyója, a Hold a másik
2018. nov. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
"Én a geoidra tippelnék" - Te túl okos vagy.
2018. nov. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
63%

#13 Igen, te túlképzett vagy ennél a kérdésnél, így a válaszod nem releváns.

Egyébként is, a cipőnek mindig az orra meg a sarka kopik leginkább. Egy gömb alakú Földön a cipőtalp közepe kopna a legjobban, ergo nem lehet gömb alakú a bolygó.

2018. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Wadmalac ***** válasza:
86%

"Egy gömb alakú Földön a cipőtalp közepe kopna a legjobban, ergo nem lehet gömb alakú a bolygó."

Nem jutottál el a tökéletes végkövetkeztetésre.

Azért a cipő orra és sarka kopik, mert ugyan gömb a Föld, de üreges és a belső felületén élünk.

2018. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 Bubuka508 ***** válasza:
Nem tudtok ti semmit! Elárulom: a földgolyó üreges, belül van egy másik gömb, sokkal nagyobb átmérőjű a külsőnél. A Hold meg sajtból van, ezt Bergendyék is megénekelték.
2018. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

"Hát én megyek és látom hogy lapos. A másik bizonyíték, ha gömb alakú miért nem gurulunk le róla? Egy nagy gömb alakú betondrabaról is legurulnál! Nah erre mit léptek szkeptikuskák?!"


Tudom, hogy trollkérdés, de: A gömb alakú betondarabról azért gurulsz le, mert a gravitáció lefelé (a Föld közepe felé vonz), kint az őrben nem gurulnál róla le, legfeljebb kapaszkodás nélkül nem tudnál megállni rajta, ha nincs elég nagy tömege hogy a gravitáció ott tartson a felszínén. Szóval ez az egész érv csak akkor működne ha lenne egy egyetemes elfelé, és minden afelé zuhanna az űrben is, de akkor meg minden bolygónak, naprendszernek és galaxisnak egy síkba kéne lennie, és már ha csak az éjjeli égre nézel láthatod, hogy nincsenek.

2018. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Készítettek rólad már fényképet? Ugye, hogy te is lapos vagy!

Minden lapos, csak a kő nem, amivel fejbe dobnak.

2018. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!