Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » David Attenboroughnak igaza van?

David Attenboroughnak igaza van?

Figyelt kérdés

Itt van ez a cikk, melynek kapcsán elgondolkoztam. Ennek a gondolatmenetnek alapján miért vannak akkor orvosok, tűzoltók, rendőrök, katasztrófavédők? Nem kellene beleavatkozni a természetbe? Akkor az ember miért teszi a saját fájának segítésére? Csak a saját önzőségre miatt? Mekkora egy abszurd elmebeteg és embertelen gondolatmenet ez, amit ez az illető állít? Ez pontosan annak mond ellen, ami az embert emberré tenné.


[link]


2018. nov. 21. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Kár volt elgondolkodnod. Látszik, hogy képtelen vagy két egymástól független dolgot megkülönböztetni.
2018. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sok kedvem van ebben a hányingertkeltő emberekkel teli világban élni. :(
2018. nov. 21. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Van termeszetes eletter, elovilaggal, meg van civilizalt eletter, civilizalt elovilaggal. Ne keverd a kettot, tudj kulonbseget tenni koztuk.

#2 Neked sem tilos tanyara koltozni, kozel a termeszethez, tavol a civilizalt vilag zajatol.

2018. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem értem kire érted azt, hogy "amit ez az illető állít", de azt nem a cikk szerzője állítja, ő csak beszámol a természetfilmezés egyik szabályáról és példákat mond annak különféle alkalmazásáról és nem alkalmazásáról. Vagyis ecseteli, hogy természetfilmezés közben nem szoktak beavatkozni az állatok életébe és élethelyzeteibe, még megmentésük miatt sem. Bár említi név szerint David Attenborough és Doug Allan személyét, de igazából ők is csak a természetfilmes szabályt mondják el és személyes véleményüket. Itt bárki bármit is mond a szabály maga az ami a lényege. Egy egy személyes példa alig jelent valamit ilyenkor. Ha jól emlékszem a cikk írója nem foglalt állást egyik oldalon sem, pártatlanul közölte az ismereteket.


Valóban életek megmentése az nagyon alapvetően emberi és nemes cselekedet, akár állatokról akár emberekről van szó.


Viszont téves olyan párhuzamot állítani az emberek életének megmentése és a között, hogy a természetfilmezés szabályai vadon élő állatokra mit alkalmaznak. Olyan nem is szerepel a cikkben, hogy ezt kellene alkalmazni az emberi társadalom esetében is, vagy hogy szerintük lenne valami kapcsolódás. Nem értem honnan veszed az emberi párhuzamot. Szó sincs a cikkben erről, csak a természetfilmezés előírásáról.


Veszélyesnek állítani ezt a természetfilmezés közbeni beavatkozást erős túlzás, nincsenek annyian a természetfilmesek ami komoly beavatkozásnak számíthatna.


Idéznék a cikkből egy kifejező részt:

"Az adásra érkező reakciók a közösségi oldalakon szinte kizárólag a stáb döntését éltették, de a szakmabeliek igyekeztek felhívni arra a figyelmet, hogy bármilyen cuki állat megmentése beavatkozásnak minősül, ami a természetfilmes tiltólista első helyén álló vétek."


Erről szól a cikk. Pozitív felvetés amit a kérdésben közölsz, csak ilyen az emberekre való alkalmazása nincs a cikkben. Jogos kérdés a maga módján, csak máskor olvass figyelmesebben.

2018. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!