Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a technika fejlődé...

Szerintetek a technika fejlődése elsilányítja az ember problémamegoldó képességét? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondhatjuk, hogy a problémamegoldó képességet általánosságban csökkenti. Gondoljuk meg, ha fejlődik a technika, akkor felvetődnek majd azok kapcsán is újabb igények, vagy kérdések, amelyeket meg kell oldani.

Az egész emberiség fejlődése az őkortól a mai napig ezen elv szerint haladt előre.


Amit felvetsz, az inkább arra érvényes, hogyha a technikai fejlődés eredményei rosszul vannak felhasználva, az lehet káros, akár népbutító hatású. Pl. az áltudományok tipikusan ilyenek.

2018. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz, de vedd figyelembe, amíg eljutottunk a kőbaltától a kerékig iszonyatos idő telt el.

A kommunikáció fejlődésével felgyorsult a problémamegoldó képességeink fejlődése is és ez a mai napig tart.

Annyi igaz, hogy ősi technológiákat már nem használunk, de az oktatás folyamán átmennek a tanulóink azokon stádiumokon és az ugyan igaz, hogy egyre több olyan eszköz létezik, amiket 'bolondbiztosra' terveznek, de ettől függetlenül az új ismeretanyag folyamatosan kerül át az oktatásba és az annak eléréséhet szükséges módszerek is, így a problémamegoldó képesség is gyarapszik észrevétlenül.

A világ, a társadalom egyre bonyolultabbá válik, így a tapasztalatok szerint inkább a problémamegoldó képessége is fejlődik mindenkinek, mégpedig minden új generációnak, csak nem feltétlenül ugyanabban a tevékenységben, ugyanabban a vonatkozásban, mert a megoldandó problémák jellege is változik.

2018. nov. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Pont mostanában gondolkoztam el ezen és valamilyen szinten szerintem igen.

Azt vettem észre, hogy egyre gyakrabb, hogy egy adott problémára a környezetemben próbálom megtalálni a választ, mert nyílván sokkal egyszerűbb, ha rákeresek interneten. Én alapból elég bizonytalan vagyok, és az, hogy eszköz segítségével egyből meg tudom állapítani bizonyos dolgokat pl. eltévedtem-e, jó irányba tartok? vagy kikereseni egy gyors megoldást a házi feladatra, ez mind nem segít. Mert a problémát hiába oldottam meg, nem fejlődtem. Az egy dolog, hogy manapság az internetelérés és az okostelefon szinte mindenhol természetes, de amikor lemerült a telefonom, elgondolkoztam és furcsa volt, hogy a valóságban kell cselekednem. A családtagjaimmal is nehezebben értjük már meg egymást, mert ritkábban van egymásra szükségünk, kevesebbet beszélünk egymással. Azt hiszem tudatosabban kellene használnunk a dolgokat és nem csak ráhagyni a gyerekekre vagy bárkire aki látszólág tökéletesen eligazodik az online térben.

2018. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!