Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik tökéletesség?

Létezik tökéletesség?

Figyelt kérdés
Szerintetek létezik tökéletesség a világon? Nektek mit takar ez a szó? Mikor beszélhetünk tökéletességről? Szerintetek léteznek tökéletes dolgok a világegyetemben vagy akár emberi, lelki szinten is? Várom véleményeiteket.
2010. jún. 28. 00:23
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
39%
tökéletes zene, tökéletes hely.... ilyenekkel már találkoztam :D
2010. jún. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
92%
a teljes tökéletesség az a semmi :D
2010. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
85%
a tökéletesség ottvan ahol nincs az ember
2010. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsóval tökéletesen egyetértek.
2010. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Milyen célra.
2010. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
82%

a tökéletes szó, kb a normálissal egyenértékű, pszichobol tanultam h a normális az aki a társadalom szemében teljesíti a normákat, pl munka területén, lelki fejlődés, családanya szerep pl, stb.

Tökéletes relatív, szerintem kb az amikor a valóságban látunk egy olyat, amit fejben elképzeltünk :)

pl "tökéletes pasi" számomra barna haj, barna szem... szval álmodozom róla, és ha a valóságban látom, akkor "Na ő a tökéletes!" :)

2010. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%
Én tökéletes vagyok!
2010. jún. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Addig, amíg a tökéletességet szubjektív (emberi) mértékkel mérjük, addíg nincs! És csak ezzel a mércével tudjuk mérni, mert emberek vagyunk, és nem egyformán ítéljük meg a szépet-csúfot, a rosszat-jót, a elfogadhatót-elutasítandót, a megbocsájthatót-megbocsájthatatlant... Természetesen minden kornak megvannak a maga normái, de ezek sem fekete-fehéren ítélhetők meg. A tökéletességre lehet törekedni, de azt - a fenti szubjektív megítélésekre való tekintettel - egyetemesen elfogadhatóan - nem lehet elérni. A viágegyetem (fizikai megitélés!) tökéletessége is csak akkor tökéletes, ha megértjük és elfogadjuk, hogy az univerzumban történő történések sem az emberi agy által kialakított (és felfogott) érdek, vagy vágyálom miatt történnek úgy, ahogy azok történnek!
2010. jún. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
tökéletes zene van (Ossian-Sörivók)
2010. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mindez viszonyítás kérdése, mivel a tökéletességnek nincs pontos definíció.
2010. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!