Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Komplex számok - Algebrai és...

Komplex számok - Algebrai és exponenciális alak összeszorzása?

Figyelt kérdés

Egy feladat javítókulcsában van ez:

−18i · 2e^(5/4PI · i) = 36e^(3/4PI · i)


Bocsánat, csak ilyen hülyén tudtam leírni, remélem azért értelmezhető.


A kérdésem, hogy hogyan lesz az elsőből a második? A hatványalapot értem, hogy összeszorzódik a 18 a 2-vel (Bár azt se teljesen hogy hova tűnik a negatív előjel), de a hatványkitevő nem értem hogy alakul át.


Köszi előre is a magyarázatot.



2019. jan. 4. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Korábbi tanulmányokból felelevenítendő a komplex számok szorzásának geometriai jelentése.
2019. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azzal kezdtem, hogy utána nézegettem, de mivel nem találtam ilyet h két különböző alak közötti műveletvégzés, ezért fordultam ide.

Reméltem csak segítőkész emberek válaszolnak.

2019. jan. 4. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindegy, közbe rájöttem h valszeg át lett váltva a -18i is exponenciális alakba és úgy lettek összeszorozva, csak ezt egy lépésben írta le a tanár. Szokása egyébként...


És így akkor 18e^(-1/2PI · i) lesz belőle.

2019. jan. 4. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem teljesen segítőkész voltam, mikor megpróbáltalak rávezetni, hogy a két szög összeadódik szorzásnál (és ha ezt tudod, akkor azt is tudod belőle, hogy ez alakfüggetlen). Azonban, ha nem vagy hajlandó visszanézni odáig, akkor az én segítőkészségem valóban véget is ér. Csak nehogy már én legyek a hibás.
2019. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!