Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki találta fel a gyufát?

Ki találta fel a gyufát?

Figyelt kérdés

#gyufa #Ki találta fel?
2019. febr. 17. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Hogy találtad meg a gykt, ha egy google keresés elvégzése is nehezedre esik?

Tessék, segítek: [link]

2019. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha ugyanezt a kérdést szóról-szóra ugyanígy beírod a Google-ba, akkor az első oldal mind a 10 találata megadja a választ a kérdésedre, kivétel nélkül (de szerintem kb. a következő 50 is).

Segítek, csak kattintanod kell:

[link]

2019. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok...
2019. febr. 17. 17:42
 4/8 Tanc0s válasza:
39%
Irinyi János
2019. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ő a nem öngyulladó, biztonságos gyufát találta fel. A gyufa már korábban is létezett, csak más összetételben.
2019. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha nekem azt mondják, hogy gyufa, akkor nekem a mai gyufa jut eszembe, nem annak az elődje, ami még teljesen máshogy működött.

Ez kicsit olyan, mintha megkérdeznék, hogy a cipőt ki találta fel, és te azt mondanád, hogy a sarut már az ókori rómaiak is ismerték. Igen, mindkettő lábbeli, de azért a saru még messze van attól, amit ma cipőnek hívunk. Vagy ugyanez zokni-kapca, vagy mondjuk autó-lovaskocsi.

Szóval, szerintem sem a congrevesnek elnevezett dörzsgyufa, sem a mártógyufa nem igazi gyufa még (a nevük is más volt), és igenis Irinyi találta fel a gyufát (azt, amit ma gyufának hívunk).

2019. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. febr. 18. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Napóleon
2019. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!