Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a rejtélyes hang tudományos...

Jack8 kérdése:

Mi a rejtélyes hang tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Világszerte hallható jelenség, de van ennek valamiféle tudományos háttere?


* [link]



2019. febr. 21. 08:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nincs
2019. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok dologra nincs tudományos magyarázat.
2019. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teóriák vannak, de mivel (ha jól tudom) nincs hiteles mérés, magánfelvételek és beszámolók vannak csak, ezért elég nehéz vizsgálni. Ha rendszeresen (sűrűn) előfordulnának valahol, akkor gondolom már ráugrott volna egy kutató csapat.

Kb. olyan, mint a gömbvillám, arról is csak beszámolók, esetleg magánfelvételek vannak, elég nehéz tudományos alapossággal megvizsgálni.

2019. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem ezek mindig a parasaurolophus hangjára emlékeztettek. Ha egy csorda lenne belőlük, akkor szerintem hasonlónak hallanák. Rekonstruálva a youtube-on megtalálod.
2019. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Négy négyzetméteres üreges alumínium tábla, kukoricamaróval, körinterpolációval marva.

Ugyanilyen a hangja és olyan hangos, hogy a hulla felkönyököl a kriptában.

Szerintem simán lehet reprodukálni kézi sarokcsiszolóval elég nagy táblán.

Például az épületburkoló nagy extrudált üreges alulapokon.

2019. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"a hulla felkönyököl a kriptában" - :))))

Egyébként igen, egy ügyes csapat is csinálhatja akár, hülyíti a fél világot. Utazhatnak is, vagy a megfelelő helyen élő pár ember összedolgozik. Korábban is voltak már nagy átverések, amik évtizedek után derültek csak ki.

2019. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

akar az is lehet h a fold hangja ah a lemezek mozognak vagy valami

de nem m1???


ha vilagvege van mindenki meghal ezen a bolygon, ha nem akk meg kapja be mert eleg idegesitoen szorakozik

2019. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Melyik hangra gondolsz? Belekattintgattam a videoba (bocs, hogy nem ülök végig egy 40 perces videot), az elején két különböző, de egymáshoz hasonló hang hallható, kb. a 10. perctől viszont csak két muksó magyaráz folyamatosan. Az első kettő az közönséges szélzúgás, az egyik egy kicsit nagyobb frekvencián szól mint a másik (nagyobb erejű szél, markánsabb légáramlás hangja). A két csóka hangja meg emberi beszédhang.


Ha nem ezekre gondoltál, akkor a videoban hol, hanyadik másodpercnél hallható az a hang, amit nem sikerült beazonosítanod?

2019. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Erre nincs publikus magyarázat, de valakik biztosan tudják mi ez.


Valoszinüleg kísérleteznek valamivel. Egy angol oldalom olyasmit olvastam, h a Föld mágnesességét piszkálják. Ezzel egy újabb "kifinomultabb" tömegpusztító fegyvert alkotva.

2019. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 A hangok:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Más videó a témáról:

* https://www.youtube.com/watch?v=QKOmYezoxjA


Az utóbbit is érdemes megnézni.

2019. febr. 21. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!