Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miben különbözik az atomóra...

Miben különbözik az atomóra az egyszerű karórától?

Figyelt kérdés
Oké, hogy pontosabb, de ez miért is jó?

2019. márc. 13. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

> „az atomórával a buszra nem férnél fel..”

> „Nincs amúgy egy atomóra busznyi méretű, inkább egy mikró méretéhez hasonló nagyságú.”

Az atomok hiperfinom átmenetének energiája tényleg nagyjából a (Planck-állandó)*(10 GHz)-es, mikrohullámú tartományba esik, tehát logikus, hogy egy atomórát akkorának képzeljünk el, mint egy mikrohullámú sütőt. Azonban ha ügyesek vagyunk, akkor lehet csinálni kisebb atomórát is:

[link]

[link]

Ez már karórának is elmenne, mondjuk fura lenne, hogy hetente többször kell tölteni az akkumulátorát…


Ha valaki szeretné kipróbálni, akkor néhány százezer forintért vehet is egyet.

2019. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:

"tényleg nagyjából ... mikrohullámú tartományba esik, tehát logikus, hogy egy atomórát akkorának képzeljünk el, mint egy mikrohullámú sütőt."


Ha félreérthető volt, akkor hozzátehetem, hogy nem a mikrohullám vs mikrósütő szóhasonlat alapján írtam a mikró méretét, hanem egyszerűen a mikró sütő mindenki által ismert mérettartománya miatt, mert hogy akkora. Illetve ma már egyre kisebbek és ez alatti méretek egész sora létezik, az általad említett karóráig bezáróan. Én nem mertem ideírni, mert nem tudom mennyire éri el ténylegesen egy atomóra pontosságát és a működése mennyiben egyezik meg vele. Vannak a reklámok között erős túlzások is. De mindjárt elolvasom, hátha kiderül a linkekből.

2019. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A „nagy” atomórák relatív pontossága 10^(–15)..10^(–14) körül van, erre 10^(–10)-t írnak.

[link]


Nekem az itthoni kvarcóráim általában naponta mennek el 1 másodpercet, ez ugye 10^(–5) körüli relatív pontosság, itt pedig 5-10 másodperceket írnak egy év alatt, az ugye 10^(–7)-t jelent.

[link]


Szóval azért nem rossz.

2019. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!