Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell a gitárt újrahúrozni?

Hogy kell a gitárt újrahúrozni?

Figyelt kérdés
Neten nem nagyon találtam hasznos infokat. =SSS
2010. júl. 3. 17:43
 1/4 anonim válasza:
lelazítod a végén, ahol hangolni szoktad, egészen addig, amíg le tudod szedni a húrt. Leszesed, és arról függően, hogy milyen a gitár húrlába, vagy ott is kiszeded, vagy ha testen átmenő a húrláb, akkor drótvágóval elvágod a húrt, és kihúzod a másik végén :)
2010. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
az új húrt pedig ugyanígy, csak visszafelé (előbb átdugod a testen, stb...) :)
2010. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végülis érthető hogy nem találtál neten semmit, mert pl csak youtubeon 3000 találatot ad ki a "guitar string change" szavakra.

De rengeteg magyar oldalon is van részletes leírás, képek, videók.

2010. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a netről tanultam meg, de igazából nem nehéz művelet. Leszeded a húrokat úgy, hogy ne sérüljön a gitár, majd felteszed az újakat úgy, ahogy az előzők voltak rajta. (Érdemes megfigyelni a jelenlegiket.)


Egy akusztikust biztos nehezebb, mert ott kötögetni is kell. Ha végképp nem megy, megkéred egy gitáros haverod vagy egy zeneboltban valakit, hogy segítsen.

2010. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!