Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy átlagembernek miről van...

Egy átlagembernek miről van több fogalma, akkor ha egyiket sem tanulja egyetemen, főiskolán?

Figyelt kérdés
A társadalomtudományokról, pszichológiáról, pedagógiáról, vagy a szívsebészetről? Az interkulturális pedagógia és pszichológia "művelői" a tudásukat szívsebészetéket hasonlították. Szerintük az ő tudásuk ennyire különleges egy átlagemberhez képest. Igazuk lehet?
2019. márc. 22. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikről sincs tudása, csupán ismerete és véleménye, ami nem ugyanaz. Ezek is tudományágak, ezeknek is megvannak a tudományos vizsgálati módszerei, alappillérei (axiómák), amelyek nélkül nehéz érdemleges beszélgetést lefolytatni. Például társadalomtudomány, politika. Sokan azt hiszik értenek hozzá, de csupán csak azt tudják, amit hallanak, olvasnak és azon belül is csak ami érdekli őket. Egyszer volt szerencsém beszélgetni egy politológussal, és akkor jöttem rá, hogy ez se olyan dolog, amihez mindenki ért, mert hát tud róla dolgokat.
2019. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy nem csak egyetemen lehet művelődni és széles látásmódot elsajátítani, csupán arra értettem, ami az átlag átlagemberekre jellemző.
2019. márc. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tak ***** válasza:
0%

Az észt nem a suliban osztják.


Az információ mellett sokszor elmész,még akkor is,ha szükséged lenne rá.

Miért?

Mert nem látsz rá.

A közvetett információnak 50% az esélye,hogy valós.A közvetlennek 90%.

A statisztikai adat hasrapacsi.A valószínűség számítás szintén lufi.

Ha tanult vagy,vagy olvasott,jól informált vagy,azt hiszed hogy van valamid.

Pedig nincs.

A tudás vélelme nagyobb gond,mint a tudatlanság.Nem fogadod kellő alázattal és érdeklődéssel az információt,mert azt hiszed,azt te jobban tudod.Pedig az információ bázisod hitelessége megkérdőjelezhető.


Egyszerűbben is fogalmazhatnék:a tapasztalat olyan dolog,amihez közvetlen azután jutsz,hogy szükséged lett volna rá.


Ez amit leírtam,egyben része az egésznek,részletekben meg nem része semminek.

2019. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"A közvetett információnak 50% az esélye,hogy valós.A közvetlennek 90%.


A statisztikai adat hasrapacsi.A valószínűség számítás szintén lufi."


Egy bekezdésben sikerült önmagad cáfolni :D


Szerintem inkább ülj vissza az iskolapadba...

2019. márc. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szaporodásról.


A max 8 általánost végzett pároknak több gyereke születik mint azon pároknak akiknek mindkét tagja doktorit végzett..

2019. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szaporodásról nem kell ismeret, az ösztönből jön.
2019. jún. 13. 08:16
 7/7 Tak ***** válasza:
Amúgy ha valós a kérdésed kérdező,akkor az elemzés,logikai következtetés,személyiség minták,de nem sorolom,alap feladat hogy ne keverd,tudd ki kicsoda,mi micsoda,rengeteg alap információ,rengeteg változóval,szociológia,pszichológia terén a teljesség igénye nélkül,szembeállítva az anatómia kétöklömnyi részével,ami fizikailag nem változik,tehát kevés a változó,a szituáció pedig adja magát,ha helyes az alapinformáció.Például a pszichológiában egy beavatkozás után soha nem mondhatod ki,hogy a beteg gyógyult,távozhat,2 hét múlva kontroll.
2019. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!