Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kinek a felesége mondta? : A...

Macko_Sajt kérdése:

Kinek a felesége mondta? : A férjem egy zseni, mindent tud csinálni, csak pénzt nem.

Figyelt kérdés

A fenti kérdést kaptuk házinak, az alábbiak a válaszlehetőségek:


1) Szilárd Leó

2) Albert Einstein

3) Carl Friedrich Gauss


Az interneten egyik személy esetében se találtam ilyenre konkrét utalást, se azt hogy anyagi problémájuk lett volna. Személy szerint Gaussra gondolok, hiszen az első kettő zsidó volt, azok nem a szegénységükről híresek, volt pénzük utazgatni Amerikába stb.. Einsteinnek a Nobel-díjából is csurrant-cseppent... Na nemtudom szerintem Gauss



2019. márc. 29. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Einstein-nek azért a Nobel előtt nem sok pénze volt.

Arról nem is beszélek mennyire nagy sztereotípia, hogy zsidó volt tehát tuti gazdag.

Láttam Einstein életéről a NatGeo-s sorozatot, így látatlanban én tuti Einstein-t mondanám.

2019. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:

Einstein is kezdetben nagyon csóró volt (Egyébként mind a 3-an.).


Gausst kizárnám, rövid és boldogtalan házasságai voltak.


Einstein és Szilárd Leó közül pedig Szilárd Leóra (illetve feleségére) tippelnék inkább.

- Mégpedig a magyar vonatkozása miatt merthogy itthon leckének adták fel. (Bár a felesége nem magyar volt, de attól még lehet érdekes Hun -ban hogy mit mondott a férjének. Einsteinéknél ez már nem feltétlen lenne így.)

2019. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Einsein teljesen kizárható, mert ha ez olyan híres mondás lenne, mindenhol találkozhatnál vele. De se magyarul, se angolul nyoma sincs ilyen mondásnak. Ezalapján Gauss is. Szerintem Szilárd Leó, mert az idézetről - már ha pontos - se angolul, se magyarul semmi nincs a neten.
2019. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Csak én érzem úgy, hogy egyiké sem?

Vajon az internet miért nem tud ilyen mondásról?

2019. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!