Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meg tanulni a...

Hogyan tudnám meg tanulni a német multidőt? Mi az a perfekt? Préteritum? Meg ehez hasonlok?

Figyelt kérdés
A mi német tanárunk olyan rossz tanár, hogy hietettlen, amit mond egyszerüen nem lehet meg érteni ugy magyaráz, egyszer nem mondja el hogy mit jelentenek a szavak , akkor honnan tudjam hogymit jelentenek. A német tudásom kb egy alapfok és közelíti a középfokot de a multidővel bajban vagyok valaki eltudná nekem mondani , előre is kösz. És ezek mért hatosak és mért istesek ezt sem értem .
2010. júl. 5. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a könyvet és olvasd el.
2010. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hat-os vagy ist-es egy ige, hogy milyen a ragozása. Van alanyi és tárgyas ragozás (magyarban is).

Szóval amire rá tudsz mondjuk úgy kérdezni, hogy "mit?" az tárgyas, amire nem tudsz így rákérdezni, az alanyi.

Pl az eszik és az áll. (Mit eszik? Erre rálehet kérdezni, szóval tárgyas. Mit áll? Ez így nem oké, szóval alanyi (hat gegessen és ist gestanden).)

A tárgyas ragozású igék mindig hat-osak, az alanyi ragozásúak mindig ist-esek.

Általában az állapotot kifejező igék alanyi ragozásúak (ülni, állni, aludni, feküdni stb) illetve az állapot változást kifejezőek (pl nőni, olvadni, eltűnni stb) és a mozgással kapcsolatos igék (menni, jönni, utazni, lépni, lovagolni stb). Szóval ezek ist-esek. A Többi (amire rá tudsz kérdezni a "mit"-tel) haben-esek.


Na ez így nem tudom mennyire érthető :).

A Präteritumot akkor használjuk általában, amikor elakarunk mesélni valamit. Egy történetet, régebbi élményt stb. Szóval ez a "mesélő" idő.


A Perfekt használjuk mondjuk párbeszédekben, meg olyan eseményeknél, amelyeknek még hatása van a jelenre.


Illetve van még a Plusquamperfekt, de azt élőbeszédben ritkábban használjuk mint a másik kettőt. Ez arra való, ha azt akarod kifejezni, hogy a múltban történt két dolog, de az egyik mondjuk lényegesen régebben történt. Ez is úgy képzi a múlt idejét, mint a Perfekt, annyi csupán a különbség, hogy itt nem a hat és az ist a segédige, hanem a hatte és a war.

2010. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem nagyon kösz a választ.
2010. júl. 6. 14:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Leforditok egy német könyvet és remélem hogy meg lesz a következő tanévben a középfokú németem.
2010. júl. 6. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!