Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi Magyarország jobbra tolódás...

Mi Magyarország jobbra tolódásának fogalma?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam dolgozatot és nem tudtam, de nem hagy nyugodni hogy mégis mi lehet!

Köszönöm az értelmes válaszokat.

16F



2019. máj. 2. 17:07
1 2
 1/11 Tak ***** válasza:
63%

Ne öld meg,lehet hogy szó szerint ezt kérdezték a tesztlapon.


Az meg nem meglepő módon az oktatás hibája.


8+x éven keresztül témaspecifikus információval agymossák a diákokat napi 10-12 órában,majd mikor kikerülnek az életbe dolgozni,elvárják tőlük,hogy legyenek kreatívak 0 perc munkatapasztalattal.


Micsoda világ ez ;P

2019. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak! Ment a zöld! És 1. Válaszoló képzeld el igen..ezt kérdezte a feladatban, én is néztem, jó nagyokat! Miaz hogy fogalom legyen?! De sajnos ez van
2019. máj. 2. 22:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Bánom hogy nem fotóztam le.
2019. máj. 2. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Idiotizmus.
2019. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha földrajzból írtad a dolgozatot, akkor inkább úgy kellene fogalmazni, hogy Mo. nem jobbra, hanem keletre tolódik a közép atlanti törésvonal mentén, ui. az eurázsiai kőzetlemez és az amerikai szép lassan távolodnak egymástól.
2019. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, melyik időszakról van szó. 1930-es évek?
2019. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vree ***** válasza:
90%

Imádtam ezt anno a töriórán, hogy a szxr könyv leir gyönyörű ÁTVITT körmondatokat, de bxszik megmagyarázni (a tanár is), a szegény diák meg-mit tehetne?-szóról szóra bebiflázza, de érteni nem ért belőle semmit xD


Várjálvárjál felütöm most rögtön találomra a törikönyvemet:

"Az ellenzék és a társadalom első találkozásai


A mértékadó értelmiségi műhelyekben a kilábalás lehetőségét kutatták. E munkának egyik legnagyobb hatást gyakorló eredménye 1986-ban a 'Fordulat és reform' cimű tanulmány megkelenése, ami már cimében is jelezte, hogy mit kell tenni a jövő érdekében.


1987 nyarán..."


...Mi ez a SZXR? Mi az, hogy "értelmiségi MŰHELY? Mitől lesz "mértékadó"? Kilábalás, de miből, hogyan? Mitől gyakorolt hatást, egyáltalán hogyan történik az? Mi a fxszról szól a könyv, arra nem sajnálja a betűt, hogy leirja, hogy a cimből magától értetődő, de arra igen, hogy azt az egyértelműt megvilágositsa?


Várjálvárjál, menjünk vissza. Hátha a 4ikes törikönyv jobb.

"Az ipari forradalom nagyra növelte városok a gépek, tőke és munkaerő gyűjtőmedencéi voltak. Az ipari metropolisok peremén túlsúlyra jutottak a munkások és saját életformát alakitottak ki. A nagyvárosi életforma -részben - a munkások életformája."

Hmm, gyűjtőmedence, metropolis, életforma, költészetből 5ös kisfiam, akkor most elmagyaráznád, hogy mi az hogy "tőke" "gyűjtőmedence", hogy a "kialakul egy életforma" mit jelent (úgy, hogy egy 4ikes is megértse), és mi az, hogy "részben"? Igen vagy nem? Ha részben nem, mi és miért nem? ÁÁÁÁÁÁ


...Visszatérve a kérdezőhöz. A jobbra tolódást kétféleképpen tudom értelmezni. Az egyik az, hogy a tőle keletibb országok érdekszférájához sodródik a nyugatiakkal szemben. Ez annyit jelent, hogy velük vannak erősebb kereskedelmi, politikai diplomáciai kapcsolatai. Az, hogy politikailag melyik országokkal vagy erősebb szövetségben, kényszerszövetségben (ez a szövetség különféle szerződésekben nyilvánul meg, amik valamilyen előnyös gazdasági, külpolitikai-belpolitikai előnyt adnak az országnak), az résben függ attól, hogy a saját országodban a tömegvélemény és a vezetés hogyan gondolkodik, részben pedig hogy hogyan tekint rád a többi ország, mennyire vagy nekik fontos vagy értékes mint potenciális partner (gazdasági politikai, de bármi amiből előnyt tudnak húzni benne van a játékban).

A modern időkben a "keletre tolódás"nak általában negativ konnotációi vannak (="rossz" a jelentése), mert nyugatra találhatóak a gazdagabb, befolyásosabb országok. De persze ez a történelem során nem mindig volt igy.


A másik, VALÓSZINÜBB jelentés a politikai jobb vagy baloldalra vonatkozhat. Ez a kettős elméleti felosztás elképzelés a francia forradalom idejéből származik, és sokat használjuk a modern politikai beszédben is, hogy megkülönböztessünk két fejlődési irányt: a konzervativ, hagyománypárti és a haladáspárti, újitást akaró erőket. A felosztás önmagában elnagyolt és nem feltétlenül helyes, mert a legtöbb pártprogram a kettő valamilyen keveréke (egyes dolgokban ragaszkodik a fenálló rendhez, másban változtatni akar, de ki-ki mást és más irányba :) ), de úgy kb. alkalmas rá, hogy két emberi hajlam mentén elválasszuk a pártokat.

Ebben a felosztásban a BALhoz tartoznak olyan törekvések, mint: szabadság, egyenlőség, emberi jogok, reform, technológiai haladás, nemzetköziség.

A JOBBhoz tartoznak olyan dolgok, mint: hagyomány, vallás, rend, kötelesség, tekintély alapú hierarchia, nacionalizmus, reakciós politika (visszatérni akarás egy korábbi rendhez).


Amikor egy ország "jobbra tolódik", az azt jelenti, hogy a JOBBoldali politikai vélemények kerülnek többségbe a társadalomban és a vezetésben.

2019. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért tolódik jobbra, mert balról nyomják
2019. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszolónak nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő hozzászólását, minden világos most már, és egyébként igen,1930as évekről van szó!

Azt én is imádom a tankönyvekben, de sajnos nem csak a töriben van így..bár ott a legrosszabb. Leírnak mindent de az ok okozati összefüggéseket, hogy mi miért van azt nem írják le, pont amitől megértenénk. Na szóval köszönöm mindenkinek a választ ment a zöld, kivéve annak a válaszolónak aki azt kommentelte, hogy idiotizmus, neked drága barátom ment a piros!

köszönöm mégegyszer minden kedves válaszolónak a válaszát!

2019. máj. 3. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország 30-as évekbeli jobbra tolódása elsősorban azt jelenti, hogy maga a közvelemeny tolódott egyre inkább jobbra, és így egyre nagyobb támogatottságra tettek szert a különféle szélsőjobboldali, fajvédő (ti. antiszemita) szervezetek. És mikor végre megszűnt a nyílt szavazás 1938-ban, a nyilasok is jelentős parlamenti frakciót tudtak alkotni. Félre ne érts, én nem örülök annak, hogy a barom nyilasok bekerültek a T. Házba, csak pl. a titkos szavazás demokratikus vívmányának ez lett a következmenye, nem pedig az, hogy a szociáldemokratak erősödtek volna meg. Ez is mutatja az ország jobbra tolódasát.
2019. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!