Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kik vagyunk mink ha lehetünk...

Karolin22 kérdése:

Kik vagyunk mink ha lehetünk kimérák is?

Figyelt kérdés
Kicsit fura a kérdés , de megpróbálom megmagyarázni mire is gondolok.. eléggé érdekes nekem ez a DNS dolog, sokat olvastam a kimérákról és felderült bennem a kérdés, hogy kik is vagyunk mi valójában ha lehet ikertestvérünk dns-e is a mienk..vagy mi DNS-ünk az ikrünké? és mi van ha az ikertestvérünk másik apától fogant, a méhben egy embrióvá váltunk, akkor lehet kettő apánk is? Ha az agyam egyik DNS-böl áll a vérem pedig másikból akkor én ki vagyok? Belegondoltam hogy mink személyek-e vagyunk(van lélek) vagy csak vér és hús? ez ami az embereknél előfordul a macskáknál is pl előfordulhat, akkor nem is sokkal különbözünk a többi állattól, vagy akár melyik előlénytől.. ahogy ők is elpusztulnak ugyan úgy mink is szerintem..kicsit ilyesztő az egész amikor belegondolok..

2019. máj. 7. 19:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

"eléggé érdekes nekem ez a DNS dolog"

Nem is kell neked vele foglalkozni.

2019. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért gondolod így?
2019. máj. 7. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

Szia, igen, lehet így egy embernek két apja, amit nem mindig vesz figyelembe a bíróság sem. Két lelke nem, mert arról az Úr gondoskodik, hogy egy legyen és ne kettő.

Az elsőnek nincs igaza, a tudományok után is el kell kezdni valahogy érdeklődni.

2019. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"hogy kik is vagyunk mi valójában ha lehet ikertestvérünk dns-e is a mienk..vagy mi DNS-ünk az ikrünké?"

Nem, az (egypetéjű) ikreknek sem teljesen azonos a DNS-e.

2019. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A tudatod az agyadban van, idegsejtek hálózata adja.


Teljesen mindegy milyen DNS-ből van, egy rendszert alkot.


Te az agyad vagy, minden más csak hús és vér és az agyad fenntartásán dolgozik.


Lélekről nincs értelme tudományos szinten beszélni, tudatról viszont igen.

2019. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és a "mink" kifejezést hanyagold, mert suksük falusi stílus.
2019. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igaz, nem vagyok tudós, de megpróbálom megérteni ezeket a dolgokat. mivel megtudtam, hogy lehetséges a gyerekem kiméra (ikerterhesség volt és az egyik iker 6.hétig "eltűnt") elkezdtem érdeklődni ez után és igen összezavarodtam, hogy ha természetesen is lehet több DNS-ünk (és kettő pete sejtet megtermékenyíthet kettő különböző ondó sejt-pl kettő apától) akkor kik vagyunk, mert eddig úgy gondoltam mindenkinek csak egy DNS-e lehet,egy apa-egy anya és kész.. Igazából elég keveset tudtam..
2019. máj. 8. 07:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, azon leszek, hogy hanyagoljam! :) Nem vagyok tiszta magyar és Magyarországi sem, úgy hogy biztos vannak hibák és rossz kifejezések.
2019. máj. 8. 08:00
 9/11 dq ***** válasza:

Mink mink vagyunk, függetlenül attól, hogy a minket felépítő anyag honnan származik.


Mondok egy durvább gondolatkísérletet: minden nap kicserélik egy agyi idegsejtedet egy kis áramkörre, amely ugyanúgy viselkedik, ugyanúgy továbbítja az ingerületeket.

Pár milliárd nap alatt elfogy az összes biológiai idegsejted, és teljesen robot leszel, anélkül, hogy bármi változást észrevennél magadon. Ugyanúgy te maradsz te, csak nem biológiai, hanem mechanikus lény leszel (legalábbis az agyad).

2019. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy én egy tűzépről rendelek hatféle téglát, vagy két tűzépről nyolcfélét, végén ugyanúgy egy ház lesz belőle, ami olyan lesz, amilyen, de egy. Egyféle ház nem kétféle. Te magad a téged alkotó dolgok összessége vagy, függetlenül attól, honnan, hány helyről jöttek az egyes alkotóelemek. Lehet, hogy a véred a másik apától van, de akár az egyes számú apának is húzhattad volna a másik allélját, ami lehet, hogy véletlen ugyanazt kódolja, mint a másik apáé, és akkor úgyis ugyanott tartanánk. Végső soron a kiméra is ugyanúgy egy működőképes megoldás, mint a nem kiméra, mivel ugyanazokat a lehetséges emberi jellemzőket tartalmazza.
2019. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!