Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lesz a jövő űrhajó hajtóműve?

Mi lesz a jövő űrhajó hajtóműve?

Figyelt kérdés
2019. máj. 8. 15:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Wadmalac, ja erre a lézerhajtásra gondolsz? De ez nem a lézer sugárnyomását használja, hanem csak az energiáját, elpárologtatja az űrhajó anyagát, így keletkezik a tolóerő.


Ezzel 2 baj van: egyrészt így nem sok tömeget lehet megspórolni, a hajónak így is magával kell vinnie azt a tömeget, ami majd tolja, és ez a nagyobb, nem az, ami az energia előállításához kell (ha mondjuk nukleáris hajtást veszünk alapul).


A másik, hogy egy lézerrel csak nagyon rövid távon tudsz így anyagot párologtatni, a lézerek divergenciája millirad nagyságrendű, azaz néhány kilométeren már tekintélyes folt lesz belőle, ami nem fog még csak melegíteni sem, nemhogy plazmát csinálni.

2019. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a legcélszerűbb, és elméletileg megvalósítható, az egy fúziós reaktor lenne, mégpedig a következő módon:


Vegyük mondjuk a p-p reakciót (tudom, nem ez a legjobb, de az egyszerűség kedvéért).


Tehát proton + proton = deuteron + pozitron + neutrínó + Energia


És persze még ott egy csomó elektron a plazmafelhőben.


A neutrínóval nem tudunk mit kezdeni, az megy, amerre akar. A pozitronok egyesülnek az elektronokkal és szétsugárzódnak. Ezeket gammasugártükrökkel lehet hátrafelé irányítani.


Ami marad, az egy elegy tele elektronokkal, protonokkal és deuteronokkal. A feladat innentől az, hogy meg kell próbálni kiválasztani a nagy sebességű deuteronokat, és kivezetni a plazmából hátrafelé. Szerintem ez ügyes elektromos és mágneses terekkel valahogy megoldható.


Mégis jobb, mintha atombombákat robbantgatnánk a hajó mögött, amiknél az energia és az anyag nagy része csak a semmibe megy.

2019. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Ha túléljük ezeket ami van (Klíma változás,túl szaporodás) akkor vagy a hiperhajtó mű vagy pedig egy atom bombák sorozatos felrobbanása a csillaghajó mögött.
2019. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
RD-180+ széria. Mindig az oroszok lesznek az élen.
2019. szept. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:

Román fejlesztő cég most bedobta a víz hajtóanyagú rakétafokozatot, Li-ion akkukkal gőzzé párologtatva.

Ennek a cégnek ez vagy az ötödik beruházó-gyűjtó akciója, volt aerospike hajtómű, akkus óriásdrón, drónpropelleres légdeszka, minden.

Ez olyan hiszi a piszi.

2019. szept. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Esetleg pl. a VASIMR esélyes lehet. Az EmDrive kétséges, hogy működik-e valóban, kísérleteznek, ellentmondásosak az eredmények, erősen vitatják. Az NTR-technológiában (Nuclear Thermal Rocket) szerintem még nagy potenciál van, bár kb. csak a mai kémiai hajtás kétszerese. Az Ionhajtómű is esélyes, de egyelőre az energiaigényessége jelenti a használhatósági fokának korlátait. Ha a Naprendszeren belüli kalandozásokban gondolkodunk, kb. ezek a jövő..

A távolabbi dolgok (pl. a fúziós hajtóművek) a csillagközi utakra is max. a robotszondák több száz éves küldetéseihez tűnnek alkalmazhatónak, bár az üzembiztonság több száz évig, hát minimum erőteljesen kérdőjeles... Az Alcubierre meg a szinte felbecsülhetetlen energiaigény és a technológia hiánya miatt egyenlőre még csak matematikailag magyarázott sci-fi...

2019. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A lézer szintén csak gondolatjáték, és szerintem az is marad. Semmi autonómia, teljesen kiszolgáltatott az energiaforrásnak, sugárforrásnak, célzásnak, a szóródása egy táv után kb. zseblámpafénnyé degradálja, ráadásul még fékezésről nem is beszéltünk. Ugyanez a napvitorla kb. ... Nem érdemes velük komolyan számolni. Dr. Robert Zubrin még javasolta az NSWR-t (Nuclear Salt-Water Rocket), ami bár elméletileg megoldás lehetne, a gyakorlatban szerintem a sugárzása, a kezelése, és a reakció szabályozásának kérdése miatt sajnos megint csak gondolatkísérlet marad.
2019. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!