Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a hidrogén -...

Mennyi lehet a hidrogén - oxigén gázelegynek az átlagos moláris tömege ha Oxigénfelesleg van a reakciót követően?

Figyelt kérdés
A válasz elvileg 23g/ mol,de nem értem hogy jön ki, az oxigén moláris tömege 32, a hidrogéné 2.
2019. máj. 10. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ennyi adatból soha az életben nem fogja neked ezt senki megmondani.
2019. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2017 májusi érettségibe volt:


Mennyi lehet annak a Hidrogén-Oxigén gázelegynek az átlagos moláris tömege, amelyben a reakciót követően a maradék gázban, a víz lecsapódása után a parázsló gyújtópálca lángra lobban?


A, 2,0 g/mol

B, 8,5

C, 12

D, 23

E, 35


és a D a jó.

2019. máj. 10. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy feleletválasztós, úgy teljesen más. Mivel a kettőnek a keveréke a H2-O2 elegy, ezért a moláris tömeg csak a két gáz moláris tömege között lehet. Ha nem keletkezik felesleg, akkor ugye a H2 és az O2 aránya 2:1. Aminek az átlagos moláris tömege 18 g/mol. Mivel O2ből volt több, ezért mindenképp 18 fölötti számot kell választani, ami itt csak a 23 lehet ezek közül.
2019. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tiszta H2 2 g/mol és a tiszta O2 32 g/mol. MIvel eme kettő elegyéről van szó az átlagos moláris tömeg eme kettő érték közé kell essen, vagyis 2 < M(átlagos) < 32, ezért A) és E) rögtön kiesik.

A 2 H2 + O2 = 2 H2O egyenlet értelmében ha nem marad gáz akkor ennek M(átlagos) = (2*2 + 32) / 3 = 12 g/mol.

Ezzel ellentétben tudjuk, hogy marad O2, így 12 < M(átlagos) < 32 kell legyen, ezért D).

2019. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a harmadik válaszolónak, 36/3 az nem 18(amit én írtam), hanem 12. Bocsi, nem tudok számolni.
2019. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5:

Teljesen jó a gondolatmeneted, én nem téged akartalak kijavítani. Az meg hogy elszámoltad magad megesik, aki nem gondolkodik nem is téveszt. Mindannyian így vagyunk ezzel.

A hiba az élet része és természetes. Egy szilárd kristály is tele van rácshibákkal. Ettől működik az anyagi világ ahogy működik...

Állítólag Bartók a lemzfelvétele előtt azt közölte: Uraim, egyszer vesszük föl, ha van benne hiba akkor az úgy van, mert a hiba a zene része. :)

2019. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!