Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért az arcon keletkezik a...

Miért az arcon keletkezik a mitesszer, pattanás?

Figyelt kérdés

Nekem csak arcon, és általában ez a jellemző. Ez a legrosszabb, mert ez van mindig szem előtt.

Faggyúmirigy az egész testen van, nem csak az arcon, miért pont itt lesznek mitesszerek és pattanások?



2019. máj. 27. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak ott lesznek. E szempontból neked lehet peched, ugyanis e mirigyek egy testen nem azonosan működnek.
2019. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenütt lehet.

Talán az arc jobban porosodik.

2019. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Írtam: ez a jellemző.

A porosodás felmerül, de akkor kézen miért nincs? Vagy nyáron alkaron, lábszáron, szabadon levő testrészeken?

2019. máj. 27. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem azonosan működnének, akkor miért pont arcon fokozottabban?
2019. máj. 27. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontos választ én sem tudok adni, de tényleg nem csak arcon van. Második leggyakoribb területek a dekoltázs és a hát (gerincvonala, lapockák, tarkó). Nekem még olykor a vállamon is van.


Illetve sokaknak borotvált területen (így lábon, combhajlatban is) megjelennek.

2019. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy: miért ott, ahol? nem az, hogy hol :)
2019. máj. 27. 21:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk lehet, hogy a miért-tel ez is összefügghet, de nincs még válasz
2019. máj. 27. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés... arra gondoltam evolúciós szinten az arc volt a leggyakrabban kitéve hidegnek, fagyásnak, szélnek, napsütésnek.


Az biztos, hogy a faggyú segít megőrizni a bőr nedvességtartalmát és emiatt elenállób lehet a fagyással és jegeces széllel szemben ha több faggyúmirigy van rajta.


Ez csak egy gondolat persze...

2019. máj. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!