Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A CERN-ba hogyan lehet bekerülni?

A CERN-ba hogyan lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
Ha befejezem a tanulmányaimat és ledoktorálok, akkor pályázhatok ott állásra?
2019. jún. 5. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Persze
2019. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Lehet, hiszen Magyarország is a CERN tagja. Persze ehhez nagyon komoly tudományos teljesítmény kell, ami itthon egyre kilátástalanabb, de ezt most hagyjuk is...

Ez egy európai szervezet. Ha jól tudom bizonyos szintű kvótarendszer érvényesül, így az ilyen félperiféria országok sincsenek kizárva, mint mi. De a PhD tényleg elengedhetetlen, továbbá ha komoly kutatásban akarsz részt venni, akkor a doktoridat is részecskefizika, vagy hasonló témakörben kell megírnod.

Egyébként voltak/vannak magyar kutatói a CERN-nek és szerintem kijelenthetjük, hogy az "európai" természettudomány leginnovatívabb és legtermelékenyebb szervezete (gondoljunk csak az LHC-ra), szóval hajrá!

2019. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Doktori sem kell hozzá, elég ha benne vagy egy cern-es kutatócsoportban.
2019. jún. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

[link]


De ha ezt az oldalt nem sikerült magadtól megtalálni, akkor nem jósolok neked ott nagy jövőt (mondjuk máshol se).

2019. jún. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:
57%

Nem feltétlen kell fizikusnak, részecskefizikusnak lenni hogy a részese legyél!

Az LHC -t sem fizikusok építették. Mérnökből több kellett és kell ott az építéshez és az üzemeltetéshez is.

Rendszeresen átépítik, módosítják, stb.


Nem a fehér köpenyes krétakoptató csinálja ezeket a dolgokat sőt a megtervezését sem, max kooperál az építészmérnökkel, meg a villamosmérnökkel, stb... hogy mire lenne szükség.

Azok meg kooperálnak az alagútfúrókkal, darusokkal, folyékony nitrogén vezeték szerelőkkel, tekercs készítőkkel, villanyászokkal, stb...


Biztos a többi projectben is így van a Cern -nél de az LHC a leg nyilvánosabb és ott lehet tudni hogy így van.

2019. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


A kérdés hirtelen jutott eszembe, és épp GYIK közelben voltam, ezért gyorsan kiírtam. Köszi a honlapot, de nem hiszem, hogy annak megtalálásán múlnának a dolgaim. Thx a választ azért neked, és a többieknek is.

2019. jún. 6. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha már a "KARRIER" kategóriát sem találod, akkor tényleg reménytelen.
2019. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!