Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az űrhajósoknak a légkondicion...

Az űrhajósoknak a légkondicionált űrkabin elhagyása, az űrbeli vákuumba való kilépés előtt fel kell venniük űrruhájukat. Hogyan szabályozza ez a réteg a hőt?

Figyelt kérdés

Ebben a tökéletesen záródó védőöltözetben minden megvan, amire kint szükségük lesz. Először az egész testüket borító fehérneműt kell felvenniük.



1. Vékony műanyag csövek vannak beépítve és az ezekbe keringő víz hűti a testet az erős munka közben.

2. Hideg hatására a csövekben levő víz melegedni kezd a kívánt hőmérsékletre.

3. Melegítőeszköz nincs a ruhában: a meleget az emberi test fejleszti.

4. Nincs szükség különféle módszerekre, az űrruha jó hőszabályozó.


2008. nov. 13. 08:47
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és több jó is lehet
2008. nov. 13. 08:48
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Tulajdonképpen miért tesz fel itt valaki vagy valakik folyamatosan olyan kérdéseket, melyeknek kizárólag az a céljuk, hogy másokat "teszteljenek"?

Szerintem kellene nyitni egy KVIZ kategóriát, és ott feltenni ezeket. Én úgy érzem, hogy ez a lap inkább arra való hogy ha valaki nem tud valamit, azt megkérdezhesse, és lehetőség szerint értelmes választ is kapjon rá, nem pedig arra, hogy gyermeteg lelkű felhasználók egymást tesztelgessék ezen keresztül.

Pedro

2008. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Pedro: Ez egy pszichológiai teszt volt, és a válaszodból eredményként az jött ki, hogy torz személyiséged hajlamos módszeresen kínozni és gyilkolni az ártatlanul levegőben röpködő muslincákat. Csak vicceltem ám, nehogy megtedd.

Egyébként nem tudom pontosan, milyen módszerrel, de gondolom melegítésre és hűtésre is szükség lehet, mivel az űrben nincs körülötted levegő ami egyenletesen oszlatná el a hőt, így ha rád süt a nap megszülsz, ha nem süt megfagysz.

2008. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Józan paraszti ésszel olvasd eka válaszlehetőségeket. A 2-es eleve furcsa nem? A hideg melegíti a vizet... Nyilván ez nem lesz jó. A 4.es a kérdésből következően szintén nem jó. Marad az 1 és a 3. Ekkor elkezdesz gondolkodni és eszedbe jut egy négy betűs rövidítés: NASA. Ők vannak olyan rendesek és működtetnek honalpokat, ahol elmondják a miújságot, ahol is megtudhatod, hogy az 1 és 3 a jó válasz. A 3 nem olyan extra, az 1-ről itt olvashatsz bővebben: [link]

Amúgy meg goggle:P

2008. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!