Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudomány miért nem tudja...

A tudomány miért nem tudja még mindig megfejteni a személyiség titkát?

Figyelt kérdés

2019. jún. 25. 19:15
1 2 3 4
 21/31 kriszpo ***** válasza:
20-as! Jaja, de most nem a tudományos állatkísérletekről van szó, hanem arról az egyszerű kérdésről amit egy egyszerű embert tett fel, nem egy tudós (feltételezeés). És igen, a kérdés indefiniált, ezért a feltételezés.
2019. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Igen, ezt inkább a kérdezőnek szántam.


Nem csak,hogy nagyban indefinit a kérdése, de itthagyta bármiféle segédmagyarázat nélkül. Így nagyjából a kérdése lefedi a teljes tudománytörténelmet és filozófiát.

2019. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Úgy néz ki, a tudat nem más, mint az automatikus input-output agyi tevékenység felett ülő monitorozó és rögzítő folyamat, az egész működésre érvényesen önátverő memóriával, elhitetve, hogy ő uralja a rendszert, miközben valójában csak rögzít, így minden pillanatban azt hiszi, hogy az előző pillanatot ő vezérelte.


Elég lelombozó, mi?"


Akkor vegyük még hozzá a következőt; Nagyon úgy néz ki, hogy az egész létünket, de főleg a tudatunkat az a mintegy két kilónyi baci és gomba szabályozza, ami a beleinkben lakozik.


Elég lelombozó, mi?

2019. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Igen, ezért iszok minden nap böfidusz aktireguláriszt... ja, bocs, az nem én vagyok, az a bélrendszerem. Nagy a vita mikor leküldöm a kávét rummal.
2019. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Wadmalac ***** válasza:

"Nagyon úgy néz ki, hogy az egész létünket, de főleg a tudatunkat az a mintegy két kilónyi baci és gomba szabályozza, ami a beleinkben lakozik."

Hm, azt simán elhiszem, hogy beleszól, de azért nem az irányítja.

Akkor a kéthetes antibiotikum-kúra végére eszméletlen lennék Normaflor nélkül. :)

2019. aug. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Mármér' lennél eszméletlen, szívemnek oly kedves Wadmalac? A cukrok és szénhidrátok feldolgozásáért néhány gombafaj felel, azokat pedig ne igazán hatja megy a kéthetes antibiotikum kúra. Tápanyagot tehát kapnál. Ez mindössze egyfajta ketózist okozna, de semmi komolyabb baj nem történne. Azon kívül persze, hogy

Hol is kezdjem? Tehát. A vékonybelet csak egy leheletfinom membránszerű hártya alkotja. Ennek a belső falát jó esetben a baktériumokból álló sorfal védi. Ha ez a sorfal hiányossá válik, urambocsá' teljesen elvész, itt a gombák fognak elszaporodni. Ezen gombáknak a spóráit horgas nyúlványok rögzítik, védik a kisodródástól. Ezek a horgok viszont mikrogyulladásokat idéznek elő a vékonybél falán, apró lyukakat hagyva hátra, melyeken keresztül szabadon áramlanak át a vérbe az emésztetlen ételmaradékok. (Áteresztő bél szindróma.) Ezek az ételmaradékok mérgezik az egész testet, de legfőképpen az idegrendszerre hatnnak ki. Ám van más gebasz is! Az emésztetlen fehérjemolekulák csúcsra járatják az immunrendszert, ráadásul a mimikri hatás következtében autoimmun betegség alakul ki. De ez már nem tartozik szorosan a tárgyhoz, csak azért írtam, hogy lássuk; minden mindennel összefügg.

2019. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Wadmalac ***** válasza:

Most mit cáfoltál? Magadat?

:D

Mert azt állítottad, a belünk szimbiontái irányítják a tudatunkat.

Én azt írtam, akkor ha megdöglesztem őket, a tudatomnak annyi. Erre írod, hogy nem.

Ördögi kör.


Wut?

2019. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Wadmalac ***** válasza:

"csak azért írtam, hogy lássuk; minden mindennel összefügg"

Te is holisztikus magándetektív vagy, mint Dirk Gently?

:)

2019. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A bélflóra hosszú, sötét teadélutánja.
2019. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Wadmalac ***** válasza:

"A bélflóra hosszú, sötét teadélutánja."


https://www.youtube.com/watch?v=6Rn68PxJ2Ik&t=8s

2019. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!