Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha vége lesz a Földnek, lesz...

Ha vége lesz a Földnek, lesz újra élet valaha?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

gondolom azt akartad írni, hogy "újra"...

ha vége lesz a földnek, akkor a földön bizts, hogy nem lesz újra élet:)

jelenleg még azt sem tudjuk, hogy az élet egyszeri és különleges "tréfája"- e a természetnek, azaz csak a földön jelent meg, vagy viszonylag gyakori esemény, a világegyetemben.

ha az élet megjelenése egy ökoszférában nagyon ritka, vagy különleges dolog, akkor kicsi a valószínűsége, hogy a föld (a földi élet) kipusztulása után valahol máshol is megjelenhet - de jelenleg csak egyet tudunk bizonyosan: itt és most, a földön van élet.... (hogy értelmes élet is van- e, azon még folyik a vita :)

2008. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes...a kérdező azt feltételezi, hogy a világon a Földön kívül nincs élet, ami téves feltevés, mert amiből 1 van, abból van több is, tehát van olyan bolygó a Földön kívül is, ahol van élet, így ha " a Földnek vége lesz", akkor MÉG MINDIG lesz élet, csak nem itt.
2008. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
45%
Amiből egy van abból van több is? Neféjj, belőlem van egy de többet még nem láttam :P nincs máshol élet ezt csak hiszik mert nagy a valószinűsége...
2008. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Földnek akkor lesz vége, ha a nap kellő nagyságúra fúvódik néhány milliárd év múlva és elemészti. Utána már nem lesz élet, mert nem lesz min élni.


Amennyiben egy esetleges emberi eredetű pusztulási hullámot kérdezel, az nem jár az élet megszűnésével.

2008. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ha a nap "szétdurran" azután keletkezhet újra nap???
2008. nov. 14. 17:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem biztosan (egyenlöre) nem állithatjuk sem azt hogy van élet másutt, sem ennek ellenkezőjét. Bár annak hogy van még élet valahol a világegyetemben nagyobb a valószinüsége.
2008. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi Napunk nem durran szét, csak fölfúvódik vörös óriássá, aztán később összemegy fehér törpévé. Abból már nem lesz olyan Nap amilyen volt. De ez több milliárd év múlva következhet csak be, úgyhogy emiatt nem kell aggódnunk, addig még lesz bőven más probléma.
2008. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"amiből 1 van, abból van több is", mondja a második. Érdekes, én még nem találkoztam egy másik önmagammal. Sőt másik Balatonban sem fürödtem, mi több, Napot is csak egyet látok...
2008. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a technika eljut egy olyan szintre talán nem is olyan sokára, hogy képesek leszünk átköltözni egy másik, emberi életre alkalmas bolygóra, de addig hatszor tesszük tönkre a Földet. Úgy gondolom, hogy a folyamatot már csak maga a természet tudja megállítani, de azt is úgy, hogy nyom egy RESET-et... ember itt már nem fog rendet tenni, nem tud. De a kérdésre válaszolva... szerintem a Földön ha lesz is élet, akkor mindenképpen ez a bizonyos újraindítás után. Felmelegedés, jégkorszak, stb. De ez nem jövő kedden lesz.
2008. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kettővel előttem szóló:

Ez valóban nem egy tudományos érv, de mivel hatalmas az univerzum ezért nagy a valószínűsége. Egyébként nem hiszem, hogy arra gondolt a válaszoló, hogy egy teljesen ugyanilyen élet, ugyanilyen emberekkel, egy ugyanilyen bolygón. Csak egyszerűen annyi, hogy egy másfajta élet máshol. Ha önmagaddal nem is, de másik 6 milliárd emberrel találkozhatsz, és a Balatonon kívül számtalan tóban is fürödhetsz. Napból pedig, ha fölnézel az égre egy tiszta éjjel, akkor annyit látsz, hogy össze se tudod számolni.

2008. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!