Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miben másabb, milyen a hozzáál...

Miben másabb, milyen a hozzáállásod a környezethez, feladatokhoz, kihívásokhoz MAGAS 130-135 feletti IQ-val?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 00:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Valamiféle összehasonlítása alap, magasabb IQ-val rendelkező személlyel összemérve vagy alacsonyabb IQ-val rendelkező emberrel összehasonlítva, sőt, még magasabb IQ-val megáldott egyénnel kapcsolatban?
2019. júl. 22. 00:13
 2/23 A kérdező kommentje:

A magas és a még magasabb IQ-nál, valamiféle "árnyalt" gondolkodásra, hozzáállásra gondolok.


Például.

Ez lehet egy olyan ember, akinél jelen van egy összetettebb, összefüggésbeli megértés, illetve egy olyan ember, aki alkotói vénával megáldott.

2019. júl. 22. 00:20
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert nem voltam alacsonyabb IQ-s, amivel össze tudnám hasonlítani.

De ez inkább a szocialiációtól függ, mint az IQ-tól.

2019. júl. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Alex Fly ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Még nem volt alacsonyabb vagy magasabb az IQ-m, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom.
2019. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Értem. :)


De nem magaddal összehasonlítva. :)


Van, aki tudja, hogy mennyi az IQ-ja, és találkozott olyannal, aki megint csak tudja, hogy mennyi az IQ-ja. A két eredmény között valóban volt eltérés. Alacsonyabb volt vagy magasabb volt. A kérdező IQ-hoz mérten.

Tehát, mivel mind a ketten tisztában vannak az eredményükkel, miben volt másabb a gondolkodásuk, ha az IQ, meghatároz valamiféle mentális hozzáállást. Legyen szó összefüggések megértéséről, eligazodási képességről, a megértés gyorsaságáról, alkotói vénáról.

2019. júl. 22. 01:18
 6/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a válaszoló IQ-hoz mérten.
2019. júl. 22. 01:18
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem ismerek egyetlen embert sem, akinek ismerném a hozzáállását, gondolkozását "a dolgokhoz", hiszen nem vagyok ő, nem tudom, mihez hogyan áll hozzá.

A másik, hogy nem, nem tudják az emberek az IQ-jukat, és pláne mások nem tudják róluk.

Ha ez valaha is szóba kerül, akkor a "Te is mensás vagy?", ami a felső 2%-ot jelenti, még azt szokták tudni, magukról, hogy fölső 1%, vagy felső 2%, és ennyi.

2019. júl. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Illetve olyan valaszolhat, aki tudja, hogy 130-135 feletti az IQ-ja. Hivatalosan merve. A mensa nem mer 135 felett, csak 135-ig.


Tehat, o, hogyan gondolkodik, milyen a mentalis hozzaallasa.

2019. júl. 22. 01:23
 9/23 A kérdező kommentje:
?
2019. júl. 22. 01:24
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen erős összefüggés egy mesterséges teszt és egy ilyen komplex személyiség-megnyilvánulás között.


Az IQ teszt csak az adott teszt feladatmegoldó képességét méri.


Semmit se mond az illető személyiségéről, temperamentumáról, műveltségéről, kreativitásáról, neveltetéséről.


Pl egy szociopata aki kutyákat kínzott kiskorában, és amúgy kiírtaná az emberiséget... könnyen lehet borzasztó magas az IQ-ja.


Sőt gyakran kifejezetten kiállhatatlan, ellenséges, agresszív és modoros emberek a magas IQ-val rendelkezők.


Persze nyilván az amőba szintjén élők nagyrészt leszarják az egészet, csavaroskifli és cigi között... de ez megint nem IQ teszt kérdése.

2019. júl. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!