Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem értem, mit mond: Ez...

Nem értem, mit mond: Ez jelentheti azt is, hogy nem hallom, milyen szavakat mond?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelentheti.
2019. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BringaManó ***** válasza:
Nálad jelentheti?...
2019. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, hogy nem érted. ennyit és nem többet.

hogy azért nem érted, mert ugyan látod, hogy mozog a szája, de nem hallod, vagy azért, mert alsó-szuahéli tájszólásban beszél, az egyáltalán nincs benne.

2019. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak tudsz különbséget tenni hogy hallod e amit mondanak, vagy csak nem ėrted..
2019. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert ha valaki halkan beszél, én szoktam mondani azt is, hogy nem értem, pedig igazából a nem hallom jobban helytálló ilyenkor :)
2019. szept. 26. 19:54
 6/9 BringaManó ***** válasza:
a "nem értem" is ugyanolyan helytálló, mert jelentheti ugyanazt a kettő (pl. az általad említett esetben)
2019. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyósom nagyot hall. Ha nincs jól beállítva a hallókészüléke, akkor észreveszi, hogy szólok hozzá, mert hallja. De visszakérdez, mert nem érti. Ekkor még szélesebb artikulációval - hogy a szájról olvasást is támogassam - és még hangosabban megismétlem. Ekkor már hallja is, és érti is.
2019. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Szóval ha valaki furcsán mond egy szót (pl. tájszólásban), akkor: nem értem.

Ha háttérzaj miatt nem hallom, akkor mindkettő jó (nem értem/nem hallom).

Ha telefonon beszélek valakivel, de másvalaki mellettem mond közben valamit, ami elvonja a figyelmemet, akkor inkább "nem értem", vagy mindkettő jó?

2020. dec. 3. 09:13
 9/9 BringaManó ***** válasza:
nem értem a kérdésedet. ez komoly?... :-o szerintem el fogod tudni dönteni az adott helyzetben... majd valami megsúgja, hogy mit mondj...
2020. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!