Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egyre több hozzászólásban...

Egyre több hozzászólásban (pl. Facebook) látom, hogy "szétszakad" az igekötő az igétől. Például: "A Dia meg látja az Olgát. " "A kecske ki megy a házból. " Ez a mobiltelefon hibája? Esetleg emberi hiba?

Figyelt kérdés

2020. márc. 13. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem a telefoné, egyszerűen nem tudnak helyesen írni. Az igekötő használata amúgy is sok embernek jelent problémát, nekem a kedvencem amikor nem a jó szóval írják egybe, pl. Eltudtam olvasni, pedig itt az igekötő az olvas igéhez tartozik.

Na ettől falra tudnék mászni 😀

2020. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%
Szerintem is-is. Az én telefonom magától külön írja ezeket a szavakat akkor is, ha eredetileg egybe írom, simán kijavítja a rosszra (idővel megtanult párat de hiányos) . Nyilvános hozzászólásoknál és formálisabb leveleknél figyelek rá, de magán beszélgetésben van, hogy lusta vagyok vagy észre sem veszem és nem javítom ki.
2020. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probléma kicsit önindukálja magát; manapság a nagytöbbség a Facebook-posztokat olvassa. Hogyha ott valamit többen írnak rosszul mint jól, akkor azt fogják sokan elsajátítani.
2020. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Ne foglalkozz vele ez a divat. Amikor interneten komentet kell be irnom en is pontosan ugyan igy cselekszek. Elõbutóbb ez lesz az el fógadott ugyis. Regen pl 80as evekben emlekszem meg az emberek fog selymet se hasznaltak. Ma meg olyan prudek lettunk hogy minden haztartasban van.
2020. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Lehet az is, hogy tojnak a helyesírásra, vagy igénytelenség. Lehet az, hogy a tanár volt igénytelen, amikor nem mondta el rendesen; de ebben az esetben valószínűbb, hogy a gyerek volt igénytelen, és nem figyelt, és nem is érdekli olyan szinten a helyesírás. Tehát nem tulajdonít ennek jelentőséget egyszerűen. Kicsit talán trehánynak, nemtörődömnek is lehetne mondani; de ő akkor gondolom másba fekteti bele, másba tartalékolja az energiáit. PL. nem tudom, hogyha valamiben jó, akkor abba, és akkor nem a helyesírással foglalkozik.
2020. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Ez sima trehányság, sz#nak bele, és elég könnyű azzal hárítani, hogy a nyelv rugalmas, hamarosan ez lesz a helyes, nincs semmi kőbe vésve, nyelvtannácik, úgyis mindenki érti a góját is, stb.. Eközben egy másik topikban ugyanezek a figurák sírnak Trianon miatt, melldöngetve szidják Brüsszelt, mi védtük meg Európát a töröktől, a magyarok átlag IQ-ja magasabb másokénál, a magyar az ősnyelv, és hasonlók.

Valamiért senkit nem érdekel, hogy az egyik legnagyobb érték, amitől magyarok vagyunk, az a nyelvünk. Ez az, ami nagyon egyedi, jellegzetes, értékes. Az 1800-as évek elején szerencsére többen rájöttek erre és tettek érte, hogy kétszáz év után még mindig ezt a nyelvet nevezhessük magyarnak (ez nem túlzás). Most kb. öket köpjük szemen.

A zászló lobogjon a meccsen, de azt nem tudjuk helyesen leírni, hogy "átível", és nem is nagyon görcsölünk rajta. Egyébként valahol érthető a közöny, hiszen ehhez tanulni kell, energiát kell befektetni, olvasni (könyvet?!), suliban legalább egy kicsit figyelni. Á, annyira azért nem akarunk magyarok lenni. :))

2020. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BringaManó ***** válasza:
47%

"az egyik legnagyobb érték, amitől magyarok vagyunk, az a nyelvünk"


igen. de a helyesírás egészen más téma, kicsit messze kerültél...

2020. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

BringaManó, gondoltam, hogy nem nagyon fogja senki érteni, de éppen te?!

Kérdező, megkaptad a választ.

2020. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, maximálisan egyet is értek minden szavaddal.
2020. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló: Igen, megkaptam. Ment is a zöld jel.

A többi válasznak is örülök.

2020. márc. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!