Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha kiszeretnék emelni egy...

Ha kiszeretnék emelni egy szövegrészt, de vakmerő akarok lenni, megtehetem kifordított zárójelekkel ) valahogy így (, vagy ez már durva?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 22:17
A kérdező szavazást indított:
Persze, szabad országban élünk!
Igen, de ez nem szabályos!
Nem, ez hülyeség!
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Félkövér betű? Vagy aláhúzás? Esetleg dőlt? Esetleg ezek kombója? Vagy másik szín?
2020. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyakorin meg a legtöbb chatelő appon nincs lehetőség ezekre.
2020. aug. 23. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Maradj a hagyományos zárójelnél. Akár kiemelten fontos, akár csak magyarázat ugyanúgy fontos lehet és el fogják olvasni. Most persze magamból indultam ki mert én el szoktam.
2020. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2*Sü ***** válasza:
93%

A hagyományos zárójel inkább csökkenti a zárójelbe tett szöveg fontosságát. Attól, hogy felcseréled a két zárójelet, nem fogja az ellentété jelenteni, pusztán hülyén fog kinézni. A szöveg kiemelésére *léteznek* szokványos jelölések. Sőt !több! lehetőség közül is választhatsz. A zárójelbe tett felkiáltójel is lehet (!) egy lehetőség. Megfelelő – hangsúlyozom: megfelelő – fogalmazással is lehet érzékeltetni valaminek a fontosságát. És bár a csupa nagybetűvel való írás kvázi kiabálásnak számít, de ha CSAK NÉHÁNY szót írsz nagybetűvel az is jó kiemelésre.


Továbbá a latin betűk többségének van az Unicode szabványban 𝘥𝘰̋𝘭𝘵 és 𝗳𝗲́𝗹𝗸𝗼̈𝘃𝗲́𝗿 változata. Bár ez régebbi böngészők, eszközök esetén még lehet problémás. De lást:

[link]

2020. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Kiszeretni valakiből lehet. (Igekötő!!!!)
2020. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
>>>Így?<<<
2020. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sadam87 ***** válasza:
84%
Tőlem megteheted. Nekem mondjuk halvány lila gőzöm sem lesz, hogy mit akar ez jelenteni (már ha véletlenül be nem villan, hogy láttam ilyen kérdést a gyakorin).
2020. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én _így_ szoktam kiemelni valamit.


#4


Ezek a unicode bold karaktetek a mobilomon sem jelennek meg helyesen (Redmi 8, Chrome).

2020. aug. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megteheted, de lehet, hogy az olvasó nem fogja érteni, sőt, inkább azt fogja gondolni, hogy mekkora kretén vagy, hogy még a zárójeleket sem tudod normálisan használni.

Mint ahogyan írták, több lehetőség is áll a rendelkezésedre ahhoz, hogy írásban kiemelj szövegrészelet, a zárójelezést inkább csak magyarázásra, pontosításra, konkretizálásra szokták használni.

2020. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megteheted )csak értelme nincsen(!
2020. aug. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!