Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha jobb kezes vagyok és meg...

Ha jobb kezes vagyok és meg akarok tanulni ballal is írni, akkor okozhatok ezzel valamilyen kárt magamnak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 07:16
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2018. júl. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bubuka508 ***** válasza:
75%
Nem okozol semmilyen kárt, de (kivéve, ha valami kényszerhelyzetről van szó) felesleges kínlódás. Én pl. próbáltam és nem tudtam megtanulni. Más, ha pl. jobbkezes katona megtanul bal kézzel is lőni (fedezék kihasználása, stb.), annak hasznát veheti, de az könnyebb mint írni.
2018. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Használgatni akarom a jobb agyféltekémet is. Tudom, hogy ez sokkal összetettebb dolog, mivel mindkettőt használom folyamatosan, de gyakorlatozni azthiszem elég jó lenne. Amúgy sem túl erős a bal felem, a kezem is meg a lábam is ügyetlen.
2018. júl. 1. 08:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj zongorázni, gitározni vagy gépírni, többet ér, mint a balkezes macskakaparás elsajátítása!
2018. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem okozol kárt, csak haszontalan tudás. Inkább tanulj dobolni, ott még a 2 lábadat is használni kell, a 2 kezeddel egyszerre!
2018. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer azt mesélték, hogy sok bal kezest meg akartak tanítani jobb kezességre, és dadogni kezdtek az emberek, nem néztem utána, hogy igaz-e, elnézést, ha nem igaz.
2018. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tessék most utánanéztem, olvasd el a cikket, ezeket okozhatja [link]
2018. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már réges-régen megtanultál teljesen jól írni jobb kézzel, és most meg akarsz tanulni valamilyen szinten ballal is, abból nem lesz semmi probléma.

Az "átszoktatás" viszont veszélyes, ezt leírták már.

2018. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok, szóval az már réges-régen volt egy messzi-messzi iskolában :D
2018. júl. 1. 20:36
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Régebben egy baleset miatt majdnem 3 hónapig használhatatlan volt a jobb kezem, addig ballal kellett írnom. Eleinte borzalmasan nézett ki az írásom, de gyorsan javult, egy hét után már csak simán más volt a kézírásom kinézete, mint jobbal.

Mondjuk én alapból kétkezes vagyok ,csak megszokás a jobbkezes írás. Ez lehet, hogy ezen kérdésnél csalásnak minősül. :D

2018. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!