Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Elfelejtkeztem róla/elfelejtet...

Elfelejtkeztem róla/elfelejtettem?

Figyelt kérdés

Ha valakinek meg kell írnia egy cikket, de még nem jutott el odáig, mert sok dolga van, hogy kellene megfogalmazni?


Nem felejtkezett el (meg?) a cikkről, csak még nem tudta megcsinálni,

mert sok dolga van.

Nem felejtkezett el a cikk megírásáról, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.


Nem felejtette el a cikket, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van. (Ez nekem kicsit furcsán hangzik)


Nem felejtette el a cikk megírását, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.


2020. okt. 11. 15:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy hasonlóképpen, ha megígérem valakinek, hogy lefényképezem néhány könyv borítóját:


Nem felejtkeztem el a képekről, csak még nem volt időm.


Nem felejtkeztem el a könyvekről, csak még nem volt időm. (kicsit furcsa nekem)


Nem felejtettem el a képeket, csak még nem volt időm.


Nem felejtettem el a könyveket, csak még nem volt időm. (szintén furcsa)

2020. okt. 11. 15:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő helyes:

- megfeledkezik valamiről,

- elfelejt valamit.

2020. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igaz, csak pl. a következő mondatoknál:


Nem felejtette el a cikket, csak még nem tudta megcsinálni, mert sok dolga van.


Nem felejtettem el a könyveket, csak még nem volt időm.

Nem felejtkeztem el a könyvekről, csak még nem volt időm.


az a furcsa, hogy még nincs meg a cikk, ezért konkrétan a cikket nem lehet elfelejteni (csak a megírását). A könyves dolognál meg nem a könyvekről felejtkezünk el, hanem a lefényképezésükről.


Vagy lehet, hogy túlbonyolítottam?

2020. okt. 11. 20:33
 4/4 BringaManó ***** válasza:

Nem lehet – biztos.


(ezeknél a cikk, a képek, a könyvek egyszerűsítve a "cikk megírását", a "képek elkészítését" jelentik, és ez pontosan kiderül a szituációból, a kontextusból. nyilván nem magukban lengedeznek a mondatok, hanem a résztvevők tudják értelmezni, mert van úgynevezett agyuk...

miközben értem, hogy félremagyarázható, de nem fogja senki félreérteni, legfeljebb viccből.

nincs ezekben semmi furcsa, nincs ezeken mint rágódni.)

2020. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!