Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Össze tett szavak. Ez valami...

Össze tett szavak. Ez valami divathullám?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban látom, hogy ahogy a kérdésnél szándékosan külön írtam, így írják a szavakat, amit egybe kéne.

Pl.:

-ki indulva

-meg ette

-fel függesztette

-el tette


Végre kikoptak a mien, meik, mijenk szavak, most meg jön ez.

Ez valami divat? Új nyelvtan? Vagy ezt már nem tanítják manapság?



2021. febr. 7. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, ha különírva is értelmes szó, akkor az egyszerűbb helyesírásellenőrző programok nem húzzák alá hibaként. Így sokan, akik gépelnek mint állat és utólag olvassák vissza, hogy milyen hibákat vétettek gépelés közben, könnyen elsiklanak felette.

Velem is előfordult már nem egyszer, hogy 5 perccel később visszanézve egy válaszomat veszem észre, hogy milyen hibát vétettem.(észreveszem, szóval tudom, hogy hiba, mégis ott van)

2021. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ezek nem összetett szavak, hanem igekötős igék.
2021. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt sokan (mint te) nem figyeltek nyelvtan órán. Ezek nem összetett szavak.

Másrészt a telefonom rendre különszedi (autocorrect), mindig át kell szerkesztenem.

2021. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 TappancsMancs ***** válasza:
89%
Oké, most az, hogy nyelvtanilag minek sorolják be, az egy dolog, persze lehet pontsítani, viszont egy szó mindegyik amire kérdezett. Sajnos a magyar szavakat sem ismerik, ez nem nyelvtan, hanem szövegértési dolog és szavak ismeretének hiánya. És az a kettő fontosabb mint a nyelvtan.
2021. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az autocorrekt egyes rendszereknél nagy marhaságokat tud csinálni.
2021. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran az igekötőket nem a saját igéjükkel írják egybe, hanem egy másik igével, ami a kettő között van. Például megvan bocsátva. Ezt egy helyesírás-ellenőrző sem képes felismerni; ezt az írónak kellene tudnia.
2021. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

“ Egyrészt sokan (mint te) nem figyeltek nyelvtan órán.”


Nem lennél frusztrált, ha azért nem próbálnál odabökni. :)


Igen, 35 éve sem tudtam valószínű a megnevezését, de még az is lehet, hogy nem is fektettek hangsúlyt rá, de legalább megtanultam helyesen írni, ha választékosan nem is. Mivel bölcsész nem vagyok, a többi humbug lényegtelen, ettől az említett hibák zavarhatnak. (Elütésen meg egyedi eseten sosem akadok fent, viszont az eléggé bántja a szemem, amikor valaki egy mondatban 3 igekötős igét vagy összetett szót ír rosszul)

Hogy témánál maradjunk, írhattam volna pl. szak oktatót is, akkor már beszélhetünk összetett szóról?

2021. febr. 7. 10:50
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Annyira nem új divat, hogy már évek óta valaki felteszi ezt a kérdést. Havi rendszerességgel biztosan megjelenik legalább 1 kérdés, ami szintén az igekötő szétírásának problematikáját boncolgatja. És mi mindig leírjuk, mint a papagájok, hogy rosszul tanulják meg a nyelvtant, vagy csak szimplán leszarják.
2021. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

“ És mi mindig leírjuk, mint a papagájok,”


Legalább tudod, hol a helyed. :)

Nem lenne kötelező.

2021. febr. 7. 13:28
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan hülyeségeket sem lenne kötelező kérdezni, de úgy látszik attól még csinálod :)
2021. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!