Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az oroszok,ukránok miért nem...

Az oroszok,ukránok miért nem térnek át cirill betüről latinra?

Figyelt kérdés
a bulgárokról nem is szólva, ez még is csak az európai únió
2021. jún. 30. 18:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért nem, mert a hangkészletüket ez az írás rendszer jelzi jól.

Elég gyengén, de kicsit belekóstoltam az oroszba, és én is szidtam, hogy mégis mi a jó fenének ez a másik abc, de aztán idővel rájön az ember, hogy igen, kell.


mert a Putyin sem Putyin, vagy Putin. Valahol a kettő között.


Vagy ott vannak a lágy mássalhangzóik, azokat sem intézheted el "cj", "dj", "tj" írással, mert nem erről van szó. Ez olyan, hogy az "ő"-t sem írjuk "öö"-nek, vagy nem is tudom hogyan jelölnéd, ha még az "ö" karaktert sem használhatnád. Jó, a latin megoldotta "oe"-vel, de szerintem minden nyelvet (beleértve az ázsiai és arab nyelveket is) nagyobb munka lenne átkonvertálni latin ábc-re, mintsem megtanulni azok írásmódját.


Ez jön a nyelvtanulással.


A latin abc sem egy tökéletes abc (egyébként szinte minden európai nyelv használ sajátos karaktereket, amivel kiegészíti), csak ez terjedt el.


Tulajdonképpen minden nyelv rendelkezhetne saját karakterkészlettel, de a történelem során nem így alakult, így inkább a latint módosítottuk igény szerint. Szóval attól, hogy a latin írásmód lett az elterjedtebb, még nem jelenti annak univerzáltságát.


Egyébként a nemzeti öntudat, a történelmi múlt, a megszokás, az hogy nincs belőle különösebb probléma szerintem elegendő ok arra, hogy ezen ne akadjon senki fent.

2021. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!