Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A II. vh. Során a haláltáborok...

A II. vh. Során a haláltáborokban 9-11 millió ártatlan embert öltek meg a nácik. Ez a szám majdnem ugyanannyi, mint az I. vh. -ban civil + csatatereken elhalálozottak száma. Szerintetek is ez volt a történelem legsötétebb korszaka?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 23:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Pontos adatok nincsenek, en 4.5 milliotol hallottam. Es valoban szornyu dolog de hogy az emberiseg legszornyubb korszaka lenne... szornyusegek mindig voltak, ha a szamok a mervadoak, akkor az ukranok kieheztetese ami a "vilagrekord" aldozatok szamat tekintve
2015. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
95%
Semmivel se rosszabb ez, mint pl. a középkorban egy pestisjárvány vagy az Afrikából Amerikába elhurcolt feketék, akik a tengeri út alatt haltak meg. Vagy említhetném akár azt a keresztes hadjáratot, mikor gyerekeket küldtek háborúba. Ostoba és kegyetlen faj az ember.
2015. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
85%
9-11? Eddig 6-7 volt. Mindegy már hozzászokhattunk hogy folyamatosan nől a szám.
2015. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

Igen, többféle vízió létezik, de Nyiszli Miklós, magának, dr. Mengelének a boncolóorvosa is és számos nagy történész is ezt a számot tartja igaznak. Bár nem is ez a lényeg.

Én azért mondtam, hogy "legsötétebb korszak", mert a táborokban kegyetlen módon bántak az emberekkel. Kínozták, éheztették, halálra dolgoztatták őket, kísérleteztek rajtuk, és még sorolhatnám (egyértelműen a legtöbb ember, Zyklon-B gáz által halt meg, de a végkimerülésben elhunytak száma is irreálisan sok volt). A kivégzések típusáról még annyit, hogy volt, amikor csak egyszerűen sorba állították a rabokat és a saját maguk álltal megásott gödrökbe sortűzzel belelövöldözték őket. Ha ez még nem lett volna elég, akkor azt is érdemes megemlíteni, hogy a járványok is tizedelték őket (a járványos betegektől az SS tisztek is úgy féltek, mint a tűztől, és, ha bármi arra utalt egy rabnál, hogy beteg, lehetett ez az is, hogy csak két kiütés megjelent a karján, egyből küldték őket a 4 krematórium valamelyikébe). Volt, akiket elevenen égettek el, de az sem volt ritka, hogy halálos injekciókat osztogattak.

Dr. Mengele kísérleteitől főleg a cigányoknak, és az ikreknek kellett tartaniuk. És azért pont az ikreknek, mert Josef Mengele meg akarta fejteni az ikerterhesség titkát, hogy a felsőbbrendű német nép anyái főleg csak ikreket szüljenek (azért, hogy minél több német legyen).

Összefoglalva ez az, amiért egy elég sötét korszak volt (az az igazság, hogy ezt a mostani németek eléggé szégyenlik, érthető okokból).

Számtalan dolog olvasható még, de remélem tudtam valami újat mondani.

2015. jún. 27. 00:15
 5/79 A kérdező kommentje:
És ez, amit a fentiekben leírtam nem csak egy koncentrációs táborban ment így. A leghírhedtebbek: Aushwitz-Birkenau (Birkenauban csak zsidók voltak), Treblinka, Majdanek, Sobibor, Dachau, Riga, Bergen-Belsen, Buchenwald, Berzec.
2015. jún. 27. 00:28
 6/79 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, hogy ezen minek pörögsz ennyit, ez így valami perverzió?

A rómaiak meg azon szórakoztak, hogy ölik halomra egymást a rabszolgák. Az egyiptomi fáró sok ezer rabszolgával építtette a piramisát, az aztékok embereket áldoztak fel mindenféle kitalált istennek és még lehetne sorolni. Hol összehasonlítható ez a nácikkal? Azért megy ezen a pörgés, mert nem olyan rég történt, de ennyi is az egész kb.

2015. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem 11 milliárd zsidót öltek meg, de volt olyan zsidó is, akit kétszer is megöltek!


Sőt, találkoztam olyan túlélővel, aki azt mesélte, hogy őt háromszor is megölték, mielőtt felszabadították őket a megmentő, hős orosz és amerikai katonák, akik egyetlen Sherman tankkal végigverték a Harmadik Birodalmat (Forrás: Fury c. film), és jól megbüntették a mocskos németeket.


Egyébként szerintem be kellene tiltani a német nyelvet, és meg kéne szüntetni a német államot, mert a létezése sérti Izraelt, és minden egyes nap zsidók milliárdjait emlékezteti Németország létezése ezekre a szörnyű traumákra.



[link]


Nincs több hozzáfűzni valóm. Inkább olvass Trónok Harcát, vagy sci-fit, ha ennyire bejön a fantasy téma.

2015. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, de azok, amiket felsoroltál összesen nincs annyi, mint ezeknek az áldozatoknak a száma.
2015. jún. 27. 00:36
 9/79 A kérdező kommentje:

#7:

Az a saját magad döntése, hogy mit hiszel el, és mit nem. Elég lenne csak egy kicsit olvasnod róla, mert látom gőzöd sincs az egészről...

2015. jún. 27. 00:39
 10/79 anonim ***** válasza:
96%

A Szovjetek is szerették a munkatáborokat, az pedig még korábban volt. Ha jól emlékszem a halottak száma is magasabb volt, ráadásul még később történt. A háború alatt meg ott voltak a Japánok, akik szintén nem a vendégszeretetükről voltak híresek. Meg Amerika amikor lebombázta a civileket az új fegyverével. Meg a Román fosztogatás. Vagy Kony gyermekhadserege Afrikában. Esetleg az Iszlám Állam, akik épp ma követtek el öngyilkos merényleteket, és szokásuk levideózni a foglyok kivégzését.


Az ember vérszomjas faj, kegyetlenkedések és tömegmészárlások szegélyezik a történelmét és a jelenét is.

2015. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!