Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy egyszerű mezei civil...

Egy egyszerű mezei civil ember tud száraz jeget és folyékony nitrogént vásárolni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 1. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szárazjeget azt minden probléma nélkül, nitrogént nem tudom, de szerintem azt is.


Egyik sem különösen veszélyes anyag (bár magadban tudsz kárt tenni gond nélkül velük...)

2015. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bob the builder ***** válasza:
tud
2015. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Majd szólj, hogy mikor nézzük a Híradót :)
2015. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Száraz jeges tisztítógép létezik, lehet hozzá szárazjeget venni. Ha sokat veszel (nem tudom mennyit akarsz), és nem jól kezeled, simán bele lehet halni. Ha csak pár kilót veszel, és nem zárkózol be vele egy kicsi ablaktalan helyiségbe, akkor nem veszélyes.


Folyékony N2-t nem fogsz tudni venni, mert ahhoz megfelelő tartály kell, nem fognak neked csak úgy egy befőttes üvegbe kiönteni. Gyaníthatóan engedélyek is kellenek hozzá.

2015. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bamboo94 válasza:
Folyékony nitrogén felejtős! :D Mivel a gáz folyékony halmazállapotban -198 C fok ezért speciális tartály és kezelés kell. Hasonlóan a folyékony oxigénhez. Csak szakértő segítségével érdemes bánni vele mert baromi veszélyes tud lenni :)
2015. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszokat
2015. szept. 6. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!