Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Én vagyok az egyedüli, aki...

Én vagyok az egyedüli, aki most a gépen dolgozik. Én vagyok az egyetlen, aki most a gépen dolgozik. Melyik helyes?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 09:14
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nekem spec mindkettő elég magyartalan fogalmazásnak hangzik, de egyik sem helytelen.

Én biztosan inkább használnám a "most/jelenleg csak én dolgozom a gépen" megfogalmazást.

2021. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő szövegkörnyzetben nem érzem magyartalannak őket, például csodálkozva vagy felháborodottan teljesen rendben van.

Mindkettő helyes. (Az egyedüli helyére fapapucsot is írhatnál, akkor sem lenne helytelen, csak értelmetlen.) Kétféle alakból lettek képezve, a jelentésük is árnyalanyit tér csak el. Az egyedüli kicsit jobban hangsúlyozza a kizárólagosságot, a "többi" hiányát, az egyetlen pedig valami alapján a külön kategorizálást.

2021. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
91%

Egy, csak egy legény van talpon a vidéken.


Éppenséggel tényleg jó a szórend, ha a lényeg az egyedüliség hangsúlyozása.

Általánosan kicsit életszerűtlen, de lehet olyan alkalom, amikor ez a jobb.

2021. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Mind a kettő helyes
2021. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem életszerütlen egyik sem, mindkettő helyes.
2021. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!