Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Zavaró nektek az, amikor egy...

Zavaró nektek az, amikor egy magyar anyanyelvű Messengeren, vagy egyéb üzenetküldőkön a "-ba, -be, -ban, -ben" helyhatározókat nem tudja helyesen alkalmazni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Eléggé zavaró.
Általában nincs vele gondom. (is-is)
Egyáltalán nem zavar.
32 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak ott zavar.
2021. nov. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
57%
Nem csak ott szokták elrontani. Ezeken a felületeken pont nem igazán zavar, mert messengeren szinte senki nem törekszik a tökéletes helyesírásra, főleg, ha telefonról ír. Ott ennél csak nagyobb hibák vannak, melyek közt ez eltörpül.
2021. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Wadmalac ***** válasza:
69%

Ez éppenséggel egy jelentős funkcióval rendelkező rag, szóval más kérdés, mint mondjuk egy j-ly hiba.


És az, hogy melyiket kell használni, nem is kemény helyesírási szakértelem kérdése, aki használja, csak azt kell, hogy tudja, a helyhatározó egy nyugalmi helyzetet vagy irányultságot takar.


Elképzelem, ahogy valaki a hibás leírásán megsértődik és kikéri magának, ő igenis járt iskolábaN.


:D

2021. nov. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 GLadislaus ***** válasza:
71%

Amikor pontot nem tesznek a mondat végére és két szóban írják, hogy "rend őr"?

Egyébként nem helyesírási probléma, szóban is erősen ingadozik. Van egy olyan rétege a nyelvnek, ahol a következetes megkülönböztetés elvárható, az üzenetküldők nyelvezete pont nem ilyen.

Nem zavar.

2021. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé nyelvtannáci vagyok, szóval igen. De itt a Gyakorin eléggé sok ember esetében ettől sokkal súlyosabb a helyesírási probléma: külön írják az igekötőt az igétől (meg oldani), rossz helyre teszik a kérdő szócskát (nem-e lehetne), elfelejtik az írásjeleket.

De persze az emberek 90%-a nem tud helyesen írni, a maradék 10% fele pedig nem veszi a fáradtságot, hogy online helyesen írjon.

2021. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ne zavarjon,ráfogom kapkodásra, figyelmetlenségre, elütésre.

Az viszont zavar és mérges vagyok rá, aki intellektusát "toxic kapcsolat" kifejezéssel akarja csillogtatni.

2021. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
73%
Engem mindenhol zavar a sok analfabéta félemlős.
2021. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy beszédben is hallatszik ugyanott, szóval ez ritkán elírás.

Nem mondom, hogy néha nem veri át az embert a prediktív gépelés, de mivel sokan így is beszélnek, a fő hiba biztos nem abban van.

2021. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 EagleHUN ***** válasza:
100%

Általában nem zavar, mert tudom hogy mindent meg kell tanulni. Senki nem születik tudással csak a legtöbben tovább tanulunk.


Mindenki hibázik és jó esetben tanul is belőle.


Én is mondtam olyat angol órán annak idején hogy "teth doctor" csak mert nem jutott eszembe a dentist.


Vagy történelem vizsgán már a tételt felmondva bónusz kérdés volt ki írta a koránt. Mondtam mohammed. És visszakérdezett milyen mohammed. Én meg a "próféta" helyett rávágtam hogy "Ali". Volt ám röhögés...

2021. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Senki nem születik tudással csak a legtöbben tovább tanulunk."

Pontosan. Az a zavaró, aki nem teszi. :)

2021. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!