Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Aki ÁKOMBÁKOM helyesírással...

Aki ÁKOMBÁKOM helyesírással kommunikál, mire számít a levelezőpartnerétől?

Figyelt kérdés

Kiráz a hideg, hogy mennyi sötét bugris van, aki írni sem tud, de azért írogat. Ékezetek teljes hiánya, írásjelek hiánya (pl kérdés végén nincs kérdőjel), de a legirritálóbb, amikor pl.: felhívhatsz helyett felhivhac, jöhetsz helyett johec stb. Egyszer egy Tinderes nő is számonkért, hogy "Mi ak oka, hogy válaszra se méltac" Na mondom pontosan ez. A "méltac".

Tényleg ennyire képtelenség megtisztelni a másikat?


2022. ápr. 19. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Aki nem tudja, hogy az "ákombákom" a csúnyán, ügyetlenül írt betüket jelenti, az ne reklamáljon mások miatt!
2022. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Erre is mondják, te nagyokos.
2022. ápr. 19. 13:37
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Értem, hogy zavaró, de ha komolyan azon rugózol, hogy ennyire meg annyira tiszteletlen a rossz írása miatt, akkor inkább a saját fejlesztendő területeidre kéne fókuszálni. Ez nem tisztelet kérdése, bizonyos közegben teljesen normális, hogy az írásos üzenet hemzseg a helyesírási hibáktól.
2022. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan tudok helyesen írni, de biztos nem akarnék olyan "sötét bugris"-sal kezdeni, aki azt se tudja, mit jelent a szó, amit leír.


[link]


Borsódzik a hátam azoktól, akik olyan szavakat használnak, amiknek a jelentéséről fingjuk sincs, de legalább azt hiszik, okosnak tűnnek tőle. Pedig csak ostobának, maximum.

2022. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tisztelet kérdése szerintem. Tény, hogy a feltűnően rossz helyesírás zavaró, és primitív benyomást kelt, nyilván senki sem törekszik rá tudatosan, hogy ilyen véleménnyel legyenek róla. Van, aki diszlexiás, másoknak egyszerűen gyengébbek a képességei, és több türelemre, odafigyelésre lett volna szükségük a tanárok ill. szülők részéről, hogy megtanulják tömören, pontosan, nyelvtanilag helyesen kifejezni magukat. Ha az ember választhatna, milyen kártyákkal indul az életben, csak ép családokban felnőtt zsenik lennének a társadalomban.
2022. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
84%
van aki diszlexiás, remélem tudod
2022. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
A kérdés feltevésének módjából te tűnsz bugrisnak, kérdező.
2022. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
#6, az egy dolog, de amikor felhívod rá a másik figyelmét, hogy egy szót -súlyosan- rosszul írt, akkor te leszel a "nyelvtannáci", nem pedig magába néz a másik és megköszönné, hogy felhívtad a figyelmét a hibára.
2022. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ebben igazad van. Vegyük azért figyelembe, hogy kritikát kapni alapvetően egy negatív élmény, és az emberek első ösztönös reakciója, hogy védekeznek, illetve sokszor visszatámadnak. Érzelmi érettséget és intelligenciát igényel ezt az érzelmi reakciót uralni, objektíven megvizsgálni, hogy a kritika mennyiben jogos, majd adott esetben felismerni, hogy saját érdekünkben érdemes változtatni (pl. hogy legközelebb a rossz helyesírás ne rontsa az esélyeket, ha mondjuk egy állásra kell pályázni). Az emberek többsége nem brillírozik ebben, még a műveltebb réteg sem. Ha őszinte vagyok, nekem is vannak hiányosságaim ezen a téren. (Nem a 6-os vagyok.)
2022. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen ennyit lovagolni, egyszerűen ignorálni kell az ilyen népeket. Válogasson a saját szintjéről, azok közül, akiket nem zavar, hogy egy analfabétával ismerkednek. Nálam ez szokott lenni ismerkedéskor az első szűrő, aki nem tud helyesen írni, azzal nem kezdek kapcsolatot. Az ékezet nélkül írás egyébként nem számít helyesírási hibának.
2022. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!