Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nagyon helytelenül válaszoltam...

Nagyon helytelenül válaszoltam egy üzenetre nyelvtanilag?

Figyelt kérdés

Tehát egyik nap kaptam egy üzenetet, hogy csak rád gondolok, s én válaszoltam is, hogy én pedig csak rád.

Nos nem tudom ez nyelvtanilag helyes -e.

Most, hogy így jobban belegondolok.

Nem -e úgy lett volna helyes, hogy “én is rád”.


De nem tudom.

Valaki mondja meg kérlek, hogyan helyes. S nagyon hülyének nézhetett most akkor, vagy lehet túlreagálom, nem tudom.


A kategória meg több mint valószínű, hogy nem jó, de azért előre bocsi:D


2022. dec. 17. 10:03
 1/4 anonim válasza:
88%
Jól válaszoltál, nyelvtanilag az "én is rád" nem jó. Nyugi
2022. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod, igen, de ebben az esetben ez cuki. :) A válasz pedig helyes volt, ne aggódj.
2022. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez ebben a formában akkor lenne helyes, hogyha ő azt írja, hogy rád gondol, te pedig azt írod, hogy te CSAK rá gondolsz. Tehát ha ő CSAK rád gondol, akkor úgy lenne helyes, hogy te IS CSAK rá gondolsz. De nyilván így is megérti az üzenetet.


Egyébként meg nem „nem-e”, hanem „nem úgy lett-e volna”. Ez inkább ciki, mint az eredeti kérdésfeltevésed.

2022. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem helyes, a kifejtésedben a "nem-e".

A válaszod viszont az.

2022. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!