Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » „Instagram privát üzenet”...

„Instagram privát üzenet” helyesírása [?]

Figyelt kérdés

Egybe? Külön? Kötőjel?

Jelenlegi tudásom alapján pl az Asztali alkalmazások fejlesztését le tudom írni „asztalialkalmazás-fejlesztés”-ként, de a fenti példát nem igazán tudom, hogyan kellene.

Van esetleg valami AkH-pont erre vonatkozóan?



2023. aug. 5. 15:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Instagramon talán tényleg nincs sok értelme ennek a kifejezésnek, Messengeren viszont nagyon is van neki, mégpedig a többszemélyes chatszobák létezéséből kifolyólag.

Privát üzenet alatt itt a kétszemélyes chatszobákba írt, csak egy adott személynek címzett, mások számára nem elérhető üzeneteket értjük.


Instagramon esetleg annak kihangsúlyozására lehet használni, hogy az ember nem egy publikus kommentet, publikus bejegyzést tesz közzé, hanem feltétlenül egy privát csatornán keresztül kommunikál a címzettel. A privát szó használatának oka itt csak a hangsúlyozás, illetve a megszokás lehet.


Szótári definíció szerint mindkettő megközelítés helyes:

[link]


Programozóként a privát szót én mindig a publikus szöges ellentéteként értelmezem (privát változó, publikus változó), úgyhogy számomra egy kicsit furcsa ez a két személy privát csatornája vs több személy privát csatornája felállás.

2023. szept. 5. 18:08
 12/13 BringaManó ***** válasza:

"furcsa ez a két személy privát csatornája vs több személy privát csatornája felállás"


mármint melyik? hogy került ez ide? nem találom...

2023. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Az a felállás, hogy két személy privát csatornáját privátnak hívjuk, kettőnél több személy privát csatornáját pedig nem.


Definíció szerint tökéletesen működőképes a felállás, csak így jobban belegondolva, a szavak jelentéseibe mélyebben belemászva ez egy kicsit idegen az én „privát”-értelmezésemtől.

Igazából tök mindegy, itt csak az én irreleváns agyamról van szó.

2023. szept. 6. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!