Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak én nem tudom mindig...

Csak én nem tudom mindig leírni azt hogy xiaomi?

Figyelt kérdés
jan. 2. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Magyarosan sámli, én mindig így mondom, ha kérdezik, milyen a szar telefonom.
jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 BringaManó ***** válasza:
96%

#9: mi dolga van egy villamosmérnöknek a coulombbal, amikor le kell(ene tudni) írnia?...


---


#10: "Egy magyar szóban sincs olyan hogy "xiao" ez a kombináció teljesen idegen a magyar nyelvtől, szóval nem értem mi olyan ciki nektek ebben hogy valaki nem tudja helyesen leírni"


Azt hittem, hogy arról beszélünk, hogy _neked_ ciki... Nem azért írtad ki a kérdést?...

Amúgy meg nem értem, mit jelent az, hogy nem tudod (helyesen) leírni: kézzel írva elbizonytalanodsz, elrontod? Vagy gépeléskor elgépeled, és javítani kell? Vagy az a gond, hogy a fejedben sem tudod, hanem utána kell nézned mielőtt leírod? Ha az utóbbi, akkor kérdés, hogy hogyan ejted? Én azt gondolnám, hogy akár [ksziaomi]-nak, akár [saomi]-nak, akár [száomi]-nak (akár köles-nek ;-), mindenképp "adja magát", hogy az említett négy betű milyen sorrendben van az elején... Hogy írnád le a problémát?...

jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Sóminak vagy saóminak ejtem ki. De ha le akarom írni, akkor nem jut eszembe a sorrend hogy x, i, o, és hányból áll.


De már annyit olvasom hogy lassan megtanulom helyesen leírni.... :)

jan. 3. 00:17
 14/21 BringaManó ***** válasza:
95%

akkor örülök, hogy segíthettünk. :-)


(ha nem megy, maradj a sámlinál vagy a kölesnél :-)

jan. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%
Pedig egyszerű, sáomi.
jan. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Írd le kínaiul, úgy egyszerűbb: 小米
jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

(((Csak annyi észrevétel, hogy ez egy márkanév, így nagy kezdőbetűvel kell írni.

[link] AkH.¹² 193.

Szóval helyesen Xiaomi.)))

jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"teljesen idegen a magyar nyelvtől"

érdekesch, Schrödingert például soschem láttam rosszul leírva, pedig az escéházás sem egy tipikus magyar jelenség

jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 BringaManó ***** válasza:

Ó, azért a német sokkal kevésbé idegen a magyarok számára... Nemmintha maga a német nyelv olyan közeli rokona lenne a magyarnak, hanem azért, mert olyan sokáig volt ránk hatással a közelmúltban (úgy értem 1-2 száz évvel ezelőtt), hogy a német írással kapcsolatos megoldások a mi "közös tudásunknak" is a részei (főleg az idősebbekének), tehát az sch [s], az ei [ej/áj], a ki nem ejtett (vagy alig ejtett) h, vagy éppen a "keményen" ejtett ch, stb. elég jól dekódolható szokott lenni egy tanult, olvasott magyar számára.

vélhetően hasonló lesz a helyzet az angollal (amival most vagyunk elárasztva) – és simán lehet, hogyn éhány generáció múlva a kínai nyelvvel/írással kapcsolatos dolgok is a közös tudásunk részei lesznek, mint ma az sch megfelelő ejtése/írása...

jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Avair2010 ***** válasza:
100%
Bárcsak "igen" lehetne a válaszom...! Ha kis betűvel kezdesz egy tulajdonnevet, akkor máris buktad a helyesirást.
jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!