Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire számít nektek a...

Mennyire számít nektek a helyesírás?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan kiég a szemem, ha valaki csak egy egyszerű szót nem tud normálisan leírni. Privát üzenetben még elmegy, de amikor már millió egy ember láthatja, hogy te mit pötyögtél oda, téged nem zavar? Velem is előfordul, hogy elütök valamit, de utána (és az "utána" szó még véletlenül sem két "n"-nel) rögtön ki is javítom. Hogyan vegyem egyáltalán komolyan bármiféle mondandóját annak, aki egy mondatot sem tud leírni helyesen? Ennyire ne sz*rd már le, légy szíves! Ha nem is a gyönyörű magyar nyelvünkért, hanem azért, mert totál hülyét csinálsz magadból.

jan. 7. 00:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon.
jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Nekem lényeges. Apróhirdetésekben is kerülöm az igyénytelen írásmódú eladót, lehet bármilyen kedvező árcédula a terméken. A gyenge helyesírás azt sugallja, hogy az írója egy gyökér, (buta, csaló, gazember, gyilkos, bűnöző, tolvaj... stb, slussz)
jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenek, hogy 'utána' vagy 'utánna' egyáltalán nem zavarnak. Az viszont nagyon, ha kétértelművé teszi a mondatot a pontatlanság, vagy sokkal nehezebb tőle dekódolni. Pl.: "A fiúk elment boltba." vagy "közbemeg jött a Józsi báttya".
jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon. Persze nem arról beszélek, amikor előfordul néha egy elütés, hanem amikor az egészről süt az igénytelenség. Alapvető helyesírási hibák, mondatvégi írásjelek, nagybetűk hiánya, chat szleng rövidítések mindenhol, stb.

Egy igénytelen íráskép számomra pont ugyanolyan taszító, mintha valaki egy találkára jönne mosdatlanul, piszkosan, büdösen, szakadt ruhában...

jan. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
4. Szerintem rátapintottál a lényegre. Egyet tudok érteni.
jan. 7. 00:30
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

ércsen a villannyhoz, vízhez + gázhoz

(nem szeretek fizetős szervízhez fordulni)


én elsőként ebben mérem az embert, minden más utánna jön


én nem hinném hogy manapság bárki is hüjét tudna csinálni magából mert úgymondd nem tudd helyesen írni


és végképpen nem igénytelen a mások szerint helytelen helyesirás. köze nincs a mosdatlan büdös emberekhez ennek a dolognak

jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Kidühöngted magad, kitoporzékoltad magad tőled különálló emberek szokásain, írásképén? Remek, akkor lapozzunk, mivel ez nem is érdemi kérdés volt, amit meg kell válaszolni igazából, hanem egy kis hisztike.
jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7. Csak tessék, lapozz tovább!
jan. 7. 01:13
 9/30 A kérdező kommentje:
Amennyi mindent én ezen az oldalon láttam, már régóta tudom, hogy olyan, mint érdemi kérdés, itt nincs.
jan. 7. 01:16
 10/30 anonim ***** válasza:
20%
#9 Ha szerinted az normális kérdés, hogy a helyesírásról kérdezel, majd a kitölteni kívánt válaszmezőben nem a kérdésedet pontosítod, hanem őrjöngsz 5-6 mondaton keresztül, hogy mennyire idegesítenek téged ezek az emberek, akkor neked is valami problémád van, ott agytájékon. No, ha nem is a helyesírással.
jan. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!