Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Erdészeten vagy Erdészetben,...

Erdészeten vagy Erdészetben, melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Meghívóban a megjelölt helyszín "Erdészet" lesz, és bizonytalan vagyok benne, melyik lehet a helyes forma ebben az esetben.

Az Erdészeten vagy Erdészetben?



ápr. 1. 18:57
1 2
 1/16 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Hogy hangzana a teljes mondat?
ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy harmadik magfogalmazás lesz a legjobb, ha egy pontos helyszínre szól a meghívó, különben az "Erdészetben" a helyes forma - bár nem értem, hogy az miért tulajdonnév egymagában, hisz sok erdészet létezik.
ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2# : ez egy pontos helyszín neve, Szombathelyi Erdészet-ről van szó.
ápr. 1. 21:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy épület, tisztás az erdő közepén, vagy netán egy több-tíz hektáros elkerített terület? Ha egy erdei rétnek van ilyen neve, akkor lehet "-en", különben "-ben".
ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ez nem egy rét, ez egy cég akiknek van egy kialakított, rendezett parkja.
ápr. 1. 23:13
 6/16 BringaManó ***** válasza:
76%

"miért tulajdonnév egymagában, hisz sok erdészet létezik."


"ez egy pontos helyszín neve, Szombathelyi Erdészet-ről van szó."


attól még így, nem tulajdonnévi formában (hanem a név köznévi részével utalva a helyre) kicsivel kezdjük:

"...az esemény helyszen a Szombathelyi Erdészet lesz.

Gyertek el, az erdészetben találkozunk!"


(ugyanúgy, ahogy "az iskolában", "a kórházban", "a minisztériumban", "a múzeumban", "a színházban" stb. ... pedig van neve a konkrét intézményeknek, amelyekről az adott esetben szó van.)

ápr. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nincs, hogy Szombathelyi Erdészet. Vagy szombathelyi erdészet (mint köznév), vagy pedig pontosan kiírva a cégnevet, Szombathelyi Erdészeti Zrt.

És akkor a helyes megfogalmazás az lenne, hogy a Szombathelyi Erdészeti Zrt. parkjában (központjában, irodaépülete előtt, stb., ezt te tudod).

ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 BringaManó ***** válasza:
65%

én ezt a hivatalos név dolgot nem venném ennyire szigorúan...

a Nemzeti Színház is nagybetű, pedig a cégnév "Nemzeti Színház Nonprofit Zrt."...


ha a "Szombathelyi Erdészet" használatával kifejezetten a nevén akarjuk nevezni azt a helyet (még ha csak egy rövidebb nevén vagy becenevén is), akkor én természetesnek venném, hogy nagybetűvel írom – márpedig egy meghívóban az nyilván fontos információtartalom, hogy ez a _neve_ a helynek...


Más jellegű irományban el tudom képzelni kicsivel is... vagyis nem mondom, hogy csak naggyal jó, de speciel ebben az esetben én naggyal írnám.

ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A Szombathelyi Erdészet ... épületében, vagy az erdészet .... épületében, vagy parkjában.


Ha többet írnál arról, hogy pontosan milyen helyszínen lesz, akkor kiválóan meg tudnánk neked fogalmazni, így csak találgatunk.

ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleve értelmezhetetlen az, hogy valamilyen eseménynek a helyszíne a Szombathelyi Erdészet lesz, hiszen ez egy jogi személy neve. Nem ugyanaz a kategória, mint pl. a #8 által említett Nemzeti Színház, ami egy konkrét épületet is elég pontosan megjelöl. A helyszín az a szombathelyi erdészet (én is így írnám, kisbetűvel) központja, irodája, épülete, parkja, erdője stb. lesz.
ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!