Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Titeket nem idegesít az...

Titeket nem idegesít az alanyi és a tárgyas ragozás helytelen használata?

Figyelt kérdés
Például: Mit csinálsz? Éppen eszem.(k)
2010. nov. 29. 18:58
1 2
 1/18 anonim válasza:
DE, de jobban idegesít az, ha azt mondják, valamitől nagyobb, és nem valaminél nagyobb ...
2010. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Néha, de nem érdekel, hisz ha olyan a téma akkor nem a helyességre figyelek. Amúgy vannak furcsaságok pl a ha valaki a lejjebb-et helyet lentebb-et mondanak ami ugyanúgy helyes csak olyan furcsa az én fülemnek. Egyébként az ilyen falusi, vidéki tájszólások is érdekesek. Egyik ismerősőm pl azt mondja "szoksz?" a szoktál? helyett.


Aúgy mindennél jobban idegesítenek a lájkolni meg az ehhez hasonló hülyeségek.

2010. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek inverze is, pl. a nem ikes igék ikesen ragozva:

szeretel,tudol. Grrrr....

Egyébként engem is zavar, de csak azért, mert ismerem mindkét ragozást, és számomra szebb az ikes még akkor is, ha elfogadott a nem ikes ragozás is.

2010. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

engem pl: ez idegesít: a helyett szót "hejjjjjett"-nek ejtik!

agyhalál -.-

2010. nov. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de szerintem félreérthető a kérdés.


Az alanyi/tárgyas ragozás cseréje zavar, vagy az ikes igék helytelen használata? Mert a kérdést (a példamondat alapján) ígyis-úgyis lehet értelmezni, de pont fordított lesz az eredmény. :)

2010. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az alanyi/tárgyas ragozás cseréje.
2010. nov. 30. 19:35
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
A eszik ikes ige 1/1 ragozásának köze nincs az alanyi és tárgyas ragozáshoz! Vedd már elő a nyelvtankönyvedet!
2010. nov. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Eszem az almát.

Eszek.

2010. dec. 1. 09:28
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem hallottál még az ikes igékről? Nem eszek, alszok, iszok, hanem eszem, alszom, iszom. Ez nem hiba, ez igényes, művelt nyelvhasználat. Magyar nyelvtan, igeragozás, kb ötödikes tankönyv.
2010. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!