Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Angolban melyik általános...

Angolban melyik általános alanyok után kell 'S' végződés?

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok kavarodva.Tudom,hogy E/3.után kell,mielőtt valaki leírná,hogy milyen sötét vagyok,hogy ezt nem tudom,de én az ilyenekre gondolok,mint pl everybody,people,somebody,everything,nobodystb...

ELőre is köszönöm:)


2010. dec. 29. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem értem. Az everybody, stb. után nem kell semmi végződés.
2010. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ilyenek után kell mint például: student, pupil, cat, dog [szóval az E/3 személyű dolgok után, ami nem csak a She/He/It]
2010. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
de az everybody,people,somebody,everything,nobody után nehogy S-t írt!!!
2010. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mondtam,hogy tudom,hogy az E/3 személyű után kell.És a student lehet he/she, a dog it.

DE valamelyik általános alany után is kell ezek közül,csak mivel 5 angol tanárom volt és mindegyik mást mondott így már elég nehéz eldönteni.:/

2010. dec. 29. 11:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondd már el akkor magyarul, hogy mit szeretnél kifejezni angolul.

Ha olyat, hogy "A fiúk szeretik a lányokat.", akkor csak simán "Girls like boys.".

2010. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Nem a birtokosra gondolsz?

everybody's?

2010. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Istenem nem vagyok fogytatékos-.-El tudom mondani,hogy Girls like boys-.-

Nem a birtokosra gondolok.Tudom,hogy 's és abban az esetben ha többes számú az alany akkor nem tudjuk kifejezni,mivel nem tehetünk az s mellé még 1 's-t,hanem csak a szövegkörnyezetből derül ki.

Hanem pl. Magyarul sem úgy mondom,hogy mindenki másképp csinálják,hanem csinálja,ami E/3.,mivel a mindenki általános alany.Ugyanígy az angolban is vannak általános alanyok aminél a követő ige után s áll,csak nemtudom melyek után.

2010. dec. 29. 12:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát arra vagy kiváncsi, hogy az ilyen "nobody", "everyone", stb. féle szavak után az igét egyesszám harmadik személyebe kell-e tenni? IGEN, az ilyenek után úgy áll az ige. A "people" után viszont nyilván nem, mivel az egy többesszámú főnév.
2010. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És amúgy ki lehet fejezni írásban, hogy például a "szülők ...-je", mégpedig úgy, hogy "prents' ...".
2010. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szerintem meg arra gondolsz, hogy everybody is.. = everybody's.. ?
2010. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!