Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan került a helyesírás a...

Hogyan került a helyesírás a tudomány témakörébe? A tudomámy a kémia, biológia stb nem?

Figyelt kérdés

Szerintem ez inkább a közoktatás vagy késségtárgy kategóriájába való.


Hja és mit csináljak ha a gimiben 1992 1-es volt a helyesírásom? Lehet ezen most javítani? (A munkahelyen egyre több problémám van emmől, nekem a "haját" és a "halyát" illetve az "angoltanár" meg az "angol tanár" az ugyan az.


2011. jan. 8. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvtan a nyelvtudomány része.

Vannak természettudományok, mint a biológia, a földtan, a mechanika, az orvostudomány, és vannak társadalomtudományok, mint a történelem, a pszichológia, az orintológia.


A helyesírás nagyon jól fejleszthető, és gyorsan. A magyar helyesírás szóelemző helyesírás, egyszer rájössz a logikára, akkor mindig jó lesz a helyesírásod.

Ne nevess ki, de legjobb lenne, ha elolvasnád Varga Katalin : Én, te ő című gyerekkönyvét - mire a végére érsz, jó lesz a helyesírásod.

Lehet gyakorolni is,

[link]

és olvass sokat(könyvet), akkor gyorsan javul, mert megszokod a szavak alakját.

Ha nem jó a helyesírásod, nem fog senki komolyan venni. Olyan, mintha ötnapos borotvával, vagy mosdatlanul jelennél meg a munkahelyeden.

Nem kell megértened miért fontos nekik, kell, és kész, Fél év alatt begyakorolod. Nem ördöngősség.

2011. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
orientológia
2011. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemrég csináltam "Kognitív Profiltesztet" ott megállapították hogy rossz az íráskészségem, (a fogalmazáskésségem jó!!!), van tanulási rendellenességem, és az olvasáskésségem jóval az átlag fölötti. Hiába olvasok sokat, ami nekem színte az egyetlen "könnyű" dolog az életben, nem javul az írásom!
2011. jan. 8. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg átrágni magad a helyesírási szabályzaton. Az egész alig több, mint 100 oldal, nagy részét valószínűleg tudod (pl. hogy melyek a magán- és mássalhangzók, meg hogy a mondatokat nagybetűvel kezdjük). Amit figyelmesebben el kellene olvasni, az a szóelemző írásmód rész, a hibák nagy részét az emberek az ott található esetekben követik el. Csinálhatsz olyat, hogy elolvasod, kiemeled a példákat, és megkérsz valakit, hogy diktálja le. Amit jól írtál, ki lehet húzni a listáról, valószínűleg máskor is sikerülne. A maradékot lehet gyakorolni. De a szóelemzés elvét szerintem meg is tudod érteni, és utána már könnyebb lesz.
2011. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A természettudományokhoz is kell készség. Van akinek jobban megy, van akinek kevésbé, van, akinek nagyon rosszul :)
2011. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!