Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írok ilyen gyerekesen?

Miért írok ilyen gyerekesen?

Figyelt kérdés

Lehet nem idevaló téma,de jobbat nem találtam.

Szóval eléggé zavar, hogy totálisan ugyan olyan a kézírásom mint ahogy elsős koromban megtanultam..Olyan kisgyerekes.

Nyomtatott betűim is tök gyerekesek.Nagyon zavar pl.hivatalos papírok kitöltésénél.

Miért van ez?

20/L


2011. febr. 16. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, legalább szépen írsz, az én írásom meg egyre rondább lehet, lassan én sem tudom elolvasni...
2011. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj az írás sebességével akkor szerintem örülhetnél is neki, én 15 - 16 éves korom óta nem tudom elolvansi az írásomat ha már nem emlékszem rá, hogy mit is írtam oda.
2011. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkorodban túl jól rögzült a szépírás. Szerintem incs vele gond, de ha zavar, megtanulhatsz "rondán" írni. Irogass szavakat, mondatokat, de úgy, hogy próbálj meg arra figyelni, hogyan kerekíted a betűket. Mintha épp most tanulnál írni. Csak te épp nem szépen akarsz írni... :D
2011. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, legfeljebb annyiban, hogy könnyű hamisítani az aláírásodat. Legalább abban érdemes megpróbálni változtatni.

Meg nem tudom, egyébként mennyit írsz, mennyire vagy rákényszerítve arra, hogy ezt gyorsan tedd, mert a sietség biztosan rontja a megtanult szép betűformálásokat.

2011. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tetris ***** válasza:

A standard írás megtartásának számtlan oka lehet. Ha a megszokott, bevált sémát követed, az utalhat arra, hogy nem szívesen térsz el a bevált stratégiáktól a problémák megoldásakor, a kreativitás, az új megoldási javaslatok kidolgozása nem erős oldalad.

Más szempontból nézve arra is utalhat, hogy nem szívesen adsz ki magadról információkat, elbújsz az átlag, a tömeg mögé.

Valószínűleg jellemző rád egy nagyfokú szabálykövetés, a tradíciók, hagyományok tisztelete.

Arra is utalhat az ilyen kézírás, hogy szereted, ha megvannak a keretek, az előírások, a szabályok. Akkor érzed jól magad a bőrödben, ha van mihez mérni magad, megvannak a kijelölt utak. A teljes szabadság érzése nyomasztólag hat rád, inkább azt preferálod, ha tudod, hogy mihez kell tartanod magad.

Azok a személyek is hasonlóan írnak, akiknek valami titkolnivalójuk van, zárkózottak, nehezen oldódnak fel társaságban. A standard írással azt érik el, hogy nem mutatják ki igazi énjüket, hanem elbújnak a szürke tömegben.

Ahhoz, hogy igazán részletes analízist kapj az írásodról, látni kellene egy 20 soros kézzel írott levélet, ami grafológiai szempontból elemezhető. Így elmondás alapjá többet nem lehet elmondani az írásodról.

Szia! Grafológus

2011. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hm....

Félelmetes,hogy mennyire pontosan lehet jellemezni egy embert az írásából.

Ennek a 99%-a igaz rám.

Köszönöm az elemzést :)

2011. febr. 17. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyám ötven évesen is így ír. Vagyis annál sokkal szebben. Mert a gyerekkori íráson azért csak látszik, hogy gyerek írta szerintem. Lassabban írnak és látszik az íráson a meg-megtorpanás.

No anyám viszont többnyire megtartotta azokat a vonalakat, csak lendületesebben ír és nem nyomja úgy a papírra. Ezáltal inkább szépnek tűnik, mint gyerekesnek. És totál olvasható.

Talán az n, m és nagy S betűk azok, amelyeket kissé máshogy ír. Ja és totál olvasható. :-))

És "tetris" leírása anyámra is eléggé passzol. :-))


Én pl kifejezetten szeretek rondán írni. De többnyire el tudom olvasni.

Van, aki azt mondja, hogy az egyetemen/főiskolán a rengeteg és gyors jegyzeteléstől váltanak ronda írásra. Hát nem tudom, én már előtte is rondán írtam és az sokat nem változott. :-))

2011. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mert megmarat benned. egyébként az előző válaszolók kifejtették helyesen.
2011. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha zavar, akkor fogj egy papírt, ragadj tollat! Az írás során tulajdonképpen rajzoljuk a betűket. Próbáld most máshogyan megrajzolni a betűidet. Ne feledd ezt a papírt bármikor eldobhatod és senki sem fogja látni, ha nem akarod! Kísérletezz hát nyugodtan, ami tetszik, az automatikusan be fog épülni az írásodba. Például próbáld meg nem összekötni a betűket egymással egy szón belül. Vagy Csenhetsz ötleteket másoktól akár az internetről is.
2011. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!