Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Helyesírás

A kérdés

Gondolkodni vagy gondolkozni?

2011. ápr. 11. 16:53  Privát üzenet  

A válaszok
Mindkettő jó.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2011. ápr. 11. 17:00 Privát üzenet
Szerintem is mindkettő jó. Én a gondolkodni-t helyesebbnek látom, azt használom.

A válaszíró 95%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2011. ápr. 11. 17:44 Privát üzenet
Nem "helyesebb", a helyességnek nincs mértke, csak 0 és 1, igen vagy nem. Max jobban tetszik. Azt meg kéne tanulni, hogy az egyéni stílus nem egyenlő a helyességgel. A tejfel is helyes, még ha valaki a tejföl formát jobban is szereti.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2011. ápr. 11. 17:53 Privát üzenet
Ezt anno Grétsytől is kérdezték, és azt válaszolta, hogy mindkettő helyes, de van egy árnyalatnyi különbség köztük. A filozófus helyett például csak gondolkodót mondasz, gondolkozót nem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2011. máj. 20. 15:41 Privát üzenet
Ahogy imádkoZom és nem imádkoDom, és ahogy valaki káromkoDik és nem káromkoZik, úgy én gondolkoZom és nem gondolkoDom.

A válasz 13%-ban hasznosnak tűnik.
# 5/9Időpont 2012. okt. 12. 14:51 Privát üzenet
mindkettő jó, természetesen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2012. nov. 23. 15:57 Privát üzenet

Akkor másik két pelda:

- Az ember gondolkoZik vagy gondolkoDik?

- A gondolkoZás jó vagy rossz?

Ez csak két megjelenési forma. Kíváncsi vagyok, ki mit mond, melyik helyes ezekben a mondatokban.

# 7/9Időpont 2017. febr. 27. 09:30 Privát üzenet
NIIICK nevű felhasználó válasza:

Mindkettő helyes, de szerintem helyzettől függ, hogy melyiket használjuk általában például elöbbi hozzászólásokban volt egy remek filozófusos példa

# 8/9Időpont 2018. jan. 11. 10:43 Privát üzenet
Ani.W nevű felhasználó válasza:

A helyes valasz nagyon egyszeru... Intelligencia kerdese, ugyanis a

“ gondolkozni “ eleg suttyo !

A válaszíró 38%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2019. aug. 18. 13:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes nekünk gondolkodni átlag embereknek azon, hogy meddig tart a világűr, vagy, hogy keletkezett, stb ilyeneken, vagy bizzuk ezt a tudósokra?
Van olyan, hogy nem tudok gondolkodni? Amióta verébtáborból hazajöttem, olyan mintha át lett mosva, gyakran nem tudok miről beszélni vagy gondolkozni. :\
Aki nem tanult meg beszélni mert pl. születésétől fogva süket-vak, de egyébként nem értelmi fogyatékos, az tud gondolkodni?
Igaz az, hogy a nők általánosságban sokkal kevésbé képesek absztrakt módon gondolkodni?
Szoktatok gondolkodni azon hogy miért vagyunk, mi az amiben élünk, hogy vajon 10. 000 milliárd fényévre milyen lehet a világűr?
Igaz, hogyha egy külföldre költözöm, és nem használom a magyar nyelvet, akkor egy idő után elkezdek az adott nyelven gondolkodni?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Helyesírás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!